У Державному бюро розслідувань з’являться оперативники

Дата: 16 Травня 2019
A+ A- Підписатися

Верховна Рада України ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект №5395-д щодо вдосконалення діяльності Державного бюро розслідувань. 

Про це повідомляє прес-служба ДБР. 

За проголосували 277 парламентарів. Однією з головних норм законопроекту, як зазначають у відомстві, є введення посади оперативного працівника, що фактично розблоковує створення оперативних підрозділів ДБР.

“Півроку працює Державне бюро розслідувань. 11 тисяч кримінальних проваджень. 645 працівників по всій Україні, 349 слідчих – і жодного оперативного працівника, тому що через технічну помилку в законі про ДБР ми не можемо оголосити конкурси на цю посаду”, – розповів директор Державного бюро розслідувань Роман Труба

До сьогодні оперативно-розшукові дії у провадженнях ДБР здійснювали працівники інших правоохоронних органів. Водночас, як підкреслив Труба, майже 5 тисяч проваджень бюро стосуються тих самих правоохоронців.

Законопроект, ухвалений депутатами, також уточнює перелік підрозділів, які можуть вести оперативно-розшукову діяльність. Після того як документ набуде чинності, ДБР оголосить конкурс на оперативні посади. Очільник відомства вже заохочує подаватися на посади оперативників усіх охочих. 

“Враховуючи досвід минулих конкурсів у ДБР, у них беруть участь тисячі кандидатів. Переконаний, що ми сформуємо потужні оперативні підрозділи”, – зазначив Труба. 

Водночас, як наголошують у ДБР, досі в частині проведення конкурсу на керівні посади Закон “Про Державне бюро розслідувань” залишився в старій редакції; з нього вилучено норму, яка передавала повноваження проводити конкурс на частину посад від зовнішньої комісії до внутрішніх комісій ДБР.

“Зовнішня комісія складається з представників президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України та проводить конкурс на 170 посад (директори територіальних управлінь, керівники підрозділів центрального апарату ДБР та всі працівники підрозділів внутрішнього контролю). За три роки за результатами конкурсів було призначено на посади 40 працівників”, – роз’яснюють у бюро. 

За словами Труби, у ДБР уже підготували комплексні зміни до законодавства, пов’язані з діяльністю відомства, та будуть активно домагатися їхнього ухвалення.

Раніше Центр прав людини ZMINA докладно розповідав, що таке ДБР та чому саме цей орган може допомогти розслідувати факти катування в пенітенціарних установах. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: