У Данії почали кампанію боротьби з екстремізмом

Дата: 03 Березня 2015
A+ A- Підписатися

У даньскому місті Орус започатковано кампанію боротьби з екстремізмом. У коледжах проводяться семінари про проблеми дискримінації, расизму та тероризму.

Як повідомляє Euronews, у коледжах Данії, яка започаткувала новаторську програму у Європі, студенти починають день з незвичних семінарів. Під час них вони сперечаються про проблеми дискримінації, расизму та терроризму, а також питання свобода слова та її обмеження.

Таким чином у країні намагаються “перевиховати” екстремістів та запобігти радикалізації суспільства.

Ідея про те, аби проводити такі семінари саме у нашій школі, виникла тому, що наші учні мають дуже різне етнічне походження, багато з них із мусульманських родин. І коли у суспільстві у певних колах відбувається радикалізація, це не може не впливати на атмосферу у класі. У нас часто виникають гострі суперечки, можна почути думки, які відрізняються від загальноприйнятих. Саме такого ми чекаємо від семінарів, саме такими вони мають бути“, – розповідає вчителька Сольвейг Коррборг.

Кампанію боротьби з екстремізмом, яку парламент вирішив поширити на всю країну, започатковано у місті Орус, другому за розміром місті у Данії. Програма розрахована на співпрацю поліції, навчальних закладів та всіх соціальних служб.

Національна рада соціальних служб створила мережу контактів фахівців, що мають глибокі знання з ісламського фундаменталізму і можуть розпізнати перші ознаки радикалізації людини, перетворення її на джихадиста.

З 2010 року понад 100 молодих данців залишили країну та приєдналися до джихаду у Сирії та в Іраку. Це чи не найбільша радикалізація населення у Європі – як для країни, що налічує лише 5,5 мільйонів населення.

Експерти, що працюють з молоддю, яку приваблюють радикальні ідеї, часто змушені робити це анонімно. Розпізнати терориста дуже важко, зазначають вони. Для попередження таких проявів важливо, щоб людина не була в соціальній ізоляції. Колишні ісламісти також говорять з молодшими, які не знають ситуації та хочуть їхати до Сирії – переконують, що краще не перетворюватись на бойовиків, а, наприклад, працювати на гуманітарні організації та робити пожертви.

Така робота дає результат: торік з міста Орус до Сирії поїхав лише один данець, хоча у 2013 році їх було 30.

Насер Хадер, колишній член парламенту Данії, експерт з Близького Сходу вважає, що важко перетворити людину з джихадистським минулим на західного демократа за допомогою данського методу.

Але саме цей метод враховують інші європейські країни, які дебатують щодо того, як посилити заходи безпеки та вберегтися від тероризму.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: