У Чернігові журналіст оскаржив у суді закриття справи про його побиття

Дата: 07 Березня 2017
A+ A- Підписатися

У Чернігові журналіст Владислав Савенок оскаржив у суді закриття прокуратурою кримінального провадження про його побиття охоронцями народного депутата восени 2015 року під час виборчої кампанії. Розгляд скарги відбудеться у Деснянському районному суді Чернігова 10 березня.

Про це Савенок повідомив кореспонденту Центру інформації про права людини.

За його словами, керівництво поліції Чернігова закрило справу, допитавши тільки одного охоронця, який перешкоджав йому здійснювати професійні обов’язки. Інші не прийшли на допит, а на сьогодні частина з них уже працюють у муніципальній поліції.

“Виходить, що 7 листопада 2015 року з філармонії “розбійника-журналіста” культурно за ручку виводив один охоронець. А всі інші стояли на безпечній відстані. Хоча одразу давали свідчення, що ми з охоронцем мало не билися “в партері”, як самбісти”, – зазначив у своєму дописі Савенок.

Савенок написав заяву до суду, аби оскаржити закриття прокуратурою кримінального провадження.

“Прокурор говорив, що треба допитати свідків, провести перехресні допити, але цього не було зроблено”, – сказав Савенок.

Крім  того, він дізнався, що постанову про закриття провадження збиралися відправити йому на чужу адресу. Можливо, для того, аби він втратив час для оскарження закриття справи.

Нагадаємо, восени 2015 року у Чернігові кореспондент видань “Українські новини” та “Svoboda.FM” Владислав Савенок зазнав тілесних ушкоджень від охоронців народного депутата Атрошенка, намагаючись під час виборчої кампанії потрапити на захід в обласному філармонійному центрі.

Охоронці нардепа повалили журналіста на підлогу, забрали фотокамеру та винесли із приміщення. На вулиці фотокамеру та загублені окуляри віддали, але у журналіста виявилась зламаною рука.

Спочатку справу було відкрито за фактом хуліганства, а потім, у тому числі після журналістської акції біля приміщення поліції та втручання Незалежної медіа-профспілки, було перекваліфіковано на перешкоджання професійній діяльності (ст.171 Кримінального кодексу України).

У травні 2016 року справа була закрита прокуратурою через відсутність складу злочину. Про цей факт журналіст дізнався випадково через кілька місяців. Після публікацій у ЗМІ у вересні минулого року прокуратура прийняла рішення про скасування постанови про закриття кримінального провадження у зв’язку із неповнотою та організувала подальше розслідування. Але у лютому 2017 року справу знову закрили.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: