У Чернігівському суді грати для підсудних замінили на скляні кабіни

Дата: 15 Лютого 2017
A+ A- Підписатися

В Апеляційному суді Чернігівської області у лютому в двох залах для судових засідань демонтували заґратовані металеві огородження, які відокремлюють підсудних від складу суду, та  встановили сучасні кабіни із захисного скла.

Як пояснила кореспонденту Центру інформації про права людини прес-секретар суду Леся Гайдай, нововедення зроблено на виконання вимог чинного Кримінального процесуального кодексу України та відповідно до європейських норм і стандартів утримання підсудних.

За її словами, у чернігівському суді встановлено стандартні кабіни. Вони забезпечують необхідну ізоляцію підсудних, гарантований захист учасників судового засідання від протиправних дій з боку підсудних, а також захист самих підсудних. Усі огородження зі скла пройшли комісійні обстеження та визнані такими, що відповідають вимогам технічного укріплення. Однак серед недоліків за нетривалий час експлуатації кабін у суді вказують відсутність місця, де можна розкласти документи, зробити записи (зараз це підсудні роблять на колінах). Також є нарікання на якість акустики та вентиляції у скляних кабінах. У спекотну пору року наявна вентиляція погано забезпечує повітрообмін.

“Скляні кабіни в апеляційному суді Чернігівської області встановлено за державні кошти. Всього у суді чотири зали для судового розгляду кримінальних справ, замінено грати у двох, у двох це зроблять упродовж цього року”, – зазначила Гайдай.

Вона уточнила, що тепер в апеляційному суді області два зали судових засідань повністю укомплектовані сучасним оснащенням та відповідають європейським і вітчизняним законодавчим нормам: там працює технічна фіксація судового процесу, система відеоконференцзв’язку, система таємного допиту потерпілих і свідків, кондиціювання та відеоспостереження.

Відповідно до ст. 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (ратифікована Україною у 1997 році) нікого не може бути піддано катуванню або нелюдському чи такому, що принижує гідність, поводженню або покаранню.

Відповідно до п. 2 ч. 21 Перехідних положень Кримінального процесуального кодексу України (набрав чинності 21.11.2012 року), у судах загальної юрисдикції необхідно провести заміну металевих загороджень, які відокремлюють підсудних від складу суду і присутніх громадян, на загородження із скла чи органічного скла.

Дотримання європейських стандартів щодо прав і свобод людини є одним із основних зобов’язань, які взяла на себе Україна. Ці права в однаковій мірі стосуються не лише осіб, які перебувають на волі, а й тих, хто потрапив за грати. Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях неодноразово констатував, що перебування підсудних за металевими ґратами на судових засіданнях є порушенням ст. 3 Європейської Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: