У Британії заборонять ґендерні стереотипи в рекламі

Дата: 14 Грудня 2018
A+ A- Підписатися

Британський регулятор більше не дозволятиме зображати жінок і чоловіків у ґендерно-стереотипних ролях.

Про це повідомляє “Детектор медіа” з посиланням на The Guardian.

Нові стандарти мають набрати чинності в червні наступного року, а британці зможуть звернутися до регулятора, якщо побачать порушення нових правил. Тепер, зокрема, реклама не має показувати особу, яка не може впоратися з певною роботою через свою стать. Приміром, коли показують, як чоловік не може змінити підгузок чи жінка не може зробити важку роботу по дому.

Крім того, забороняється показувати, що зміна тіла може привести до неймовірного успіху в романтичних стосунках. Також більш детально буде прописано правила зображення молодих дівчат у рекламі.

Обмеження на показ чоловіків і жінок у ґендерно-стерепотипних ролях вводять, оскільки, на думку регулятора, це може підтримувати умови нерівної оплати праці та завдавати психологічної шкоди.

В Україні компанії досі часто використовують сексизм, щоб привернути увагу до своєї продукції. Рекламують за його допомогою будівельні матеріаликомп’ютерну техніку та навіть роботу з державними закупівлями. Нещодавно в центрі сексистського скандалу опинився аеропорт “Київ”, який за допомогою “струнких жіночих ніжок” намагався популяризувати свою роботу. З виявами сексизму в рекламі борються активісти, які надсилають сотні скарг до уповноважених державних установ, адже чинне законодавство України прямо забороняє дискримінацію в рекламі за ознакою статі. 

Ви також можете надсилати скарги, якщо вважаєте сексизм у рекламі неприйнятним. Центр інформації про права людини докладно розповідав про те, як це зробити. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: