У Британії вперше застосували заборону ґендерних стереотипів у рекламі

Дата: 14 Серпня 2019
A+ A- Підписатися

У Великій Британії вперше застосували норми щодо заборони ґендерних стереотипів у рекламі проти американської та німецької компаній. 

Про це повідомляє BBC.

Люди скаржилися британському регулятору на рекламу сиру компанії Mondelez. У ролику показали двох тат, які залишили дитину на конвеєрі в ресторані, бо відволіклися на їжу. Британців обурило те, що реклама підтримує шкідливий стереотип про чоловіків, нездатних піклуватися про дітей. Зі свого боку виробник у заяві щодо скарг глядачів зазначив, що у відео хотіли показати образ відповідальних чоловіків. 

Другою рекламою, яка підпала під заборону, став ролик німецької компанії Volkswagen. Його автори зобразили чоловіка з жінкою, які спали в наметі в горах, двох чоловіків-космонавтів, параспортсмена, який готується до стрибка в довжину, й жінку, що сидить біля дитячого візочка. Реклама, на думку людей, які поскаржилися регулятору, закріплювала шкідливі ґендерні стереотипи про чоловіків, що займаються авантюрними справами, та жінок, які доглядають за кимось.

Проте у Volkswagen заперечили те, що їхня реклама містить сексизм, і запевнили, що хотіли донести до споживачів ідею про те, що турбота за новонародженим відбувається незалежно від статі батьків.

Як відомо, нові норми, які забороняють зображати жінок і чоловіків у ґендерно-стереотипних ролях у рекламі, запрацювали у країні в червні цього року. 

В Україні компанії досі часто використовують сексизм, щоб привернути увагу до своєї продукції. Рекламують за його допомогою будівельні матеріаликомп’ютерну техніку та навіть роботу з державними закупівлями. Нещодавно за сексизм покарали відомий інтернет-магазин “Цитрус”, відомий своєю дискримінаційною рекламою.  

З виявами сексизму в рекламі борються активісти, які надсилають сотні скарг до уповноважених державних установ, адже чинне законодавство України прямо забороняє дискримінацію в рекламі за ознакою статі. Ви також можете надсилати скарги, якщо вважаєте сексизм у рекламі неприйнятним. 

Центр прав людини ZMINA докладно розповідав про те, як це зробити. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: