У Бразилії гомофобію визнали кримінальним злочином

Дата: 24 Травня 2019
A+ A- Підписатися

У Бразилії Федеральний верховний суд проголосував за криміналізацію гомофобії та трансфобії.

Про це повідомляє BBC.

За відповідне рішення проголосували шість з одинадцяти суддів. Відтепер гомофобія та трансфобія прирівнюються на території країни до расизму. Під час голосування віце-президент Верховного суду Луїс Фукс розповів колегам про “епідемічний рівень гомофобного насильства” в країні. Незважаючи на те що з 2013 року в країні легалізували одностатеві шлюби та дозволили ЛГБТ-людям усиновлювати дітей, лише за минулий рік, за даними активістів, на ґрунті гомофобії в Бразилії вбили 420 людей. Цього ж року жертв злочинів на ґрунті ненависті до ЛГБТ налічили вже 140. 

Бразилія також неодноразово потрапляла до списків країн, де не можуть жити спокійно трансґендерні люди. У 2017 році вона стала лідером за кількістю їхніх убивств у світі – 171 випадок. 

Криміналізувати гомофобію та трансфобію в країні намагалися вже протягом 20 років, проте щоразу ці спроби закінчувалися невдачею через супротив церкви та традиційно налаштованих груп. Наразі активісти кажуть, що рішення Верховного суду дасть ЛГБТ-спільноті механізми реального захисту. 

Як відомо, наприкінці минулого року Бразилію очолив ультраправий політик Жаїр Болсонару, відомий не тільки своїми сексистськими та расистськими, але й гомофобними заявами. Так, наприклад, в одному з інтерв’ю він сказав, що не зміг би прийняти гомосексуальність своїх дітей.

“Я волію, щоб мій син загинув унаслідок нещасного випадку, ніж виявився б гомосексуалістом”, – сказав тоді він.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: