У Ботсвані декриміналізували гомосексуальні стосунки

Дата: 14 Червня 2019
A+ A- Підписатися

У Ботсвані Верховний суд одноголосно скасував два закони, за якими влада могла переслідувати ЛГБТ-людей.

Про це повідомляє CNN.

Ботсвана – країна в центрі Південної Африки з населенням майже у два мільйони людей. До рішення суду там працювали закони, за які ЛГБТ-людей можна було посадити до в’язниці, зокрема за протиприродні дії та непристойні стосунки між людьми.

“Будь-яка особа, яка вступає в інтимний зв’язок з людиною своєї статі або схиляє до такої близькості, винна у скоєнні злочину і підлягає тюремному ув’язненню на термін, що не перевищує семи років. Будь-яка особа, публічна чи приватна, яка вчиняє якусь грубу непристойну дію з іншою особою або примушує іншу особу до вчинення подібного акту, вважається винною в скоєнні злочину”, – йшлось у статтях 164 та 167 Кримінального кодексу країни.

Рішення Верховного суду зустрічали оплесками, а міжнародні правозахисники вже привітали цей крок. 

Ботсвана, як зазначають журналісти, одна з небагатьох африканських країн, де влада звертає увагу на проблему дискримінації ЛГБТ. У 2010 році там ухвалили закон, який забороняє дискримінацію у сфері зайнятості за ознакою сексуальної орієнтації. Водночас у країні досі існує достатньо високий рівень гомофобії; у 2016 році лише 43% опитаних соціологами громадян запевняли, що спокійно поставилися б до наявності гомосексуальних сусідів. 

Відомо, що в цьогорічному рейтингу захисту прав ЛГБТ Rainbow Europe, який складає організація ILGA-Europe, Україна опинилася на 35-му місці. Досі ЛГБТ-українці стикаються з виявами дискримінації в навчанні, роботі та звичайному житті. Згідно з останнім звітом “Про стан дотримання прав і свобод людини і громадянина в Україні” офісу Омбудсмана, у суспільстві зберігається високий рівень упередженого ставлення до ЛГБТІ-співгромадян. 

Цікаво, що, хоча більшість українців доброзичливо ставляться до представників, наприклад, інших національностей, у більш ніж половини громадян ЛГБТ-люди викликають настороженість. 30% опитаних не готові приймати у своєму житті гомосексуалів, але готові бути толерантними, якщо представник ЛГБТ-спільноти є туристом (37%), колегою по роботі (14,8%) та сусідом (13,8%). Водночас, за словами експертів, негативне сприйняття українцями ЛГБТ-співгромадян спричинене тим, що лише 4,9% опитаних мають серед своїх знайомих геїв, лесбійок, бісексуалів або трансґендерів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: