У Болгарії суд визнав неконституційною Стамбульську конвенцію

Дата: 27 Липня 2018
A+ A- Підписатися

Болгарський Конституційний суд оголосив Стамбульську конвенцію неконституційною.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Euractiv.

На початку року Болгарія відмовилася ратифікувати конвенцію. Тоді прем’єр-міністр країни та лідер правоцентристської партії “ГЕРБ” Бойко Борисов говорив, що в парламенті немає відповідної підтримки документа, а ратифікація стане загрозою стабільності для держави. Тоді ж націоналісти говорили про те, що Стамбульська конвенція призведе до падіння влади та позачергових виборів у Болгарії. Підтримали таку думку й очільники православної церкви.

Критики документа, який спрямований на боротьбу з насильством щодо жінок та дівчат, кажуть, що його ратифікація призведе до введення “третьої статі” й одностатевих шлюбів.

Лідер правоцентристської партії “ГЕРБ” Бойко Борисов

На сьогодні Конвенцію Ради Європи не ратифікували Болгарія, Чехія, Греція, Угорщина, Ірландія, Латвія, Литва, Люксембург, Словаччина та Велика Британія. 

Як відомо, у грудні 2017 року Верховна Рада України ухвалила Закон України “Про запобігання та протидію домашньому насильству” та Закон “Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами” з поправками, що виключають з тексту поняття “ґендер”, “ґендерна ідентичність”, “ґендерно обумовлене насильство”, “ґендерні стереотипи” та “сексуальна орієнтація”.

Стамбульська конвенція мала бути ратифікована Україною ще у другому кварталі 2016 року, як це було записано у Плані законодавчого забезпечення реформ в Україні. Потім ратифікація відкладалася на липень, потім на серпень 2016 року.

14 листопада 2016 року президент України Петро Порошенко вніс на розгляд Верховної Ради України проект Закону України “Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами”, відомої як Стамбульська конвенція. Але ратифікація досі не відбулася.

23 березня 2017 року Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) публічно виступила проти ратифікації Стамбульської конвенції. Представник Ради церков, зокрема, заявив, що конвенція не передбачає можливості застережень щодо окремих її положень, які стосуються поняття ґендеру в його розумінні як чоловіча та жіноча статі, що становить неприпустимі загрози для інституту сім’ї та подружжя в Україні.

Активісти неодноразово говорили про те, що, не ратифікувавши Стамбульську конвенцію, Україна не зможе належним чином вирішити питання домашнього насильства.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter