У Білорусі після “Маршу недармоїдів” затримано 19 журналістів і блогерів

Дата: 13 Березня 2017
A+ A- Підписатися

У Білорусі протягом 12 березня були затримані 19 журналістів і блогерів. Дві журналістки – кореспондентка Радіо Свобода Галина Абакунчік та фрілансерка Катерина Бахвалава – провели ніч за гратами, очікуючи суду.

Галина Абакунчік

Такі дані надає Білоруська асоціація журналістів (БАЖ).

Журналісти були затримані після так званих “Маршів недармоїдів” – акцій проти “декрету про дармоїдів”, які 12 березня відбулись у Бобруйську, Орші, Рогачі та Бресті.

За відомостями БАЖ, серед журналістів, затриманих 12 березня, журналістка Радіо Свобода, співробітники інформаційного агентства “БелаПАН”, інтернет-видання “Наша Нива”, порталів Tut.by і “Народні новини Вітебська”.

Проти журналісток Галини Абакунчік і Катерини Бахвалави складено адміністративні протоколи за непокору співробітникам міліції. До суду вони залишалися в ізоляторі тимчасового утримання.

Журналістки висвітлювали недільну акцію протесту в Орші і були затримані після її завершення. Галина Абакунчік мала при собі офіційну акредитацію Міністерства закордонних справ Білорусі в якості кореспондента “Радіо Свобода”.

Учасники акцій протесту “недармоїдів”, які щотижня відбуваються в різних містах країни, вимагають скасувати рішення президента Білорусі Олександра Лукашенка про щорічний одноразовий збір на суму в перерахунку в приблизно 200 євро, який мають платити всі громадяни, які не працюють понад 180 днів на рік. Закон не поширюється на зареєстрованих на біржах праці осіб, які шукають роботу, домогосподарок, фермерів і осіб, які працюють у Росії. Термін сплати нового податку закінчився 20 лютого 2017 року.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: