У дев’яти з 14 пострадянських країн успішно впроваджують “західні цінності“ – експерти

Дата: 28 Березня 2019
A+ A- Підписатися

У дев’яти країнах із 14 досліджуваних, які стали незалежними після розпаду Радянського Союзу, спостерігається позитивний тренд впровадження західних цінностей.

Такі дані доповіді “Westernization Report 2019” центру StrategEast, які презентували в Українському кризовому медіацентрі.

Дані доповіді ґрунтуються на основі “Індексу вестернізації” за 2018 рік та коментарів експертів та представників влади у 14 досліджуваних країнах (усі пострадянські країни, окрім Росії). До групи країн, які найбільшою мірою прийняли західні цінності, входять країни Балтії – Естонія, Литва і Латвія. Наступна за ними група – Грузія, Україна та Молдова, далі країни, визначені як “прагматики, що балансують”, – Вірменія, Казахстан, Білорусь, Азербайджан, Киргизстан і Узбекистан, на останньому місці “країни-фортеці” – Туркменістан і Таджикистан. Для оцінки враховували п’ять блоків критеріїв, серед яких – “політика”, “право”, “економіка”, “мова і культура” та “стиль життя”.

Україна отримала в індексі 54 бали, посівши шосту позицію після країн Балтії, Грузії (62) та Молдови (56).

“Із п’яти сфер у досліджуваних країнах зазвичай найкращі показники вестернізації – в економічному блоці. Це в середньому 57%, тоді як середній показник політичної і культурної вестернізації – 50%, а правової, до якої належить верховенство права та дотримання прав людини, – в середньому 42%. З огляду на це саме економічні питання можуть стати точкою відліку для співпраці між пострадянськими країнами і країнами Заходу і стати “містком” для глибшої вестернізації у політичній та правовій сфері”, – зазначив засновник та президент центру StrategEast Анатолій Моткін.

Експерти називали події, які, на їхню думку, найбільше вплинуть, позитивно або негативно, на вестернізацію цих країн. Для України такою подією вважають запуск Вищого антикорупційного суду. Для Естонії це ситуація з ідентифікаційними картками, Литви – інновації у фінансових технологіях і блокчейн, Латвії – закон про захист викривачів, для Грузії – конституційна реформа, Молдови – скасування результатів виборів мера Кишинева, для Вірменії – “оксамитова революція”, для Казахстану – латинізація абетки, Азербайджану – покращення позицій у рейтингу Doing Business, Киргизстану – наміри боротися з корупцією, Білорусі – указ президента про лібералізацію ІТ-сектору, Узбекистану – податкова реформа, Таджикистану – релігійний радикалізм, Туркменістану – обмеження виїзду за кордон.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: