Американська стюардеса врятувала дівчинку від торговця людьми

Дата: 07 Лютого 2017
A+ A- Підписатися

Стюардеса авіакомпанії Alaska Airlines у 2011 році врятувала дівчинку від торговця людьми, залишивши записку в туалеті літака.

Про це повідомляє ВВС Україна

Cтюардеса Шеліа Федрік занепокоїлася одразу, коли побачила в літаку розпатлану дівчинку поруч з добре вбраним чоловіком.

Дівчинка-підліток виглядала так, “ніби вона пройшла крізь справжнє пекло”, розповіла стюардеса каналу NBC, а чоловік не дозволив їй поговорити з дівчинкою.

Тоді жінка непомітно подала знак, щоб дівчинка йшла в туалет, де її чекала записка на дзеркалі. На цій самій записці дівчинка написала, що їй потрібна допомога.

Виявилося, що вона стала жертвою торговців людьми. Стюардеса повідомила про те, що сталося, пілоту, а він попередив поліцію.

Цей інцидент стався 2011 року, але був оприлюднений в ЗМІ цього тижня, коли благодійна організація Airline Ambassadors почала кампанію з навчання членів екіпажу боротьбі з торгівлею людьми.

На сайті Airline Ambassadors йдеться, що жертви можуть виглядати переляканими поруч з людьми в уніформі і не знати кінцевий пункт своєї подорожі. Вони також можуть відповідати заготовленими фразами і бути одягненими неналежно для місця прибуття.

Зловмисники можуть намагатися відповідати на питання замість своїх жертв, а також не знати їх особистих даних.

Зараз врятована дівчинка вже вчиться в коледжі і досі підтримує зв’язок зі стюардесою.

Раніше експертка ОБСЄ розповіла, як в Україні торгують органами. Керівниця програми ОБСЄ “Людська безпека” Тетяна Руденко вважає, що в Україні бракує наказів для співпраці між міністерствами з чітким алгоритмом дій для службовців у протидії торгівлі людьми.

У липні минулого року результати моніторингу виконання Плану дій Нацстратегії з прав людини показали, що Мінсоцполітики недостатньо реабілітує жертв торгівлі людьми.

За даними GfK Ukraine, серед українських дітей 13–17 років, що належать до вразливих груп, 40% готові погодитись хоча б на одну пропозицію, що може призвести до втягування в торгівлю людьми.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: