У Зеленського підготували законопроєкт про ліквідацію ОАСК

Дата: 15 Березня 2021
A+ A- Підписатися

В Офісі президента підготували проєкт закону про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва.

Про це йдеться в матеріалі “Української правди” і Центру протидії корупції “Президентів багато – ОАСК один. Як Павло Вовк став ганебним суддею десятиріччя”.

Фото із сайту Racurs ua

Інформацію автори статті отримали у відповідь на запит до Вищої ради правосуддя, яка надала текст законопроєкту.

Згідно з ним, передбачається ліквідація не лише ОАСК, а й Київського окружного адмінсуду, повноваження якого поширюються на Київську область.

Замість цих двох установ пропонується створити Окружний адміністративний суд Київської області та міста Києва.

Він має бути розташований у столиці та відповідати як за Київ, так і за область.

У пояснювальній записці до проєкту йдеться, що його розробили “з метою оптимізації видатків державного бюджету”, а ухвалення такого закону також “забезпечить… доступ громадян до незалежного та безстороннього суду, підвищить ефективність здійснення правосуддя судами”.

Станом на 15 березня Володимир Зеленський не зареєстрував свого законопроєкту у Верховній Раді.

ВРП водночас повідомляє, що Офіс президента ще 3 лютого 2021 року скерував законопроєкт до Вищої ради правосуддя, яка має оцінювати такі пропозиції до того, як їх розглядатиме парламент.

5 березня ВРП затвердила свій висновок, написавши, що реалізація законопроєкту “не видається можливою до моменту створення та початку роботи… Вищої кваліфікаційної комісії суддів”, діяльність якої тимчасово зупинили в межах судової реформи Зеленського.

Також ВРП зазначила, що з пропозицій Офісу президента “не вбачається, яким чином видатки державного бюджету… будуть оптимізовані”, та наголосила, що законопроєкт “має відповідати загальним вимогам: бути чітким, узгодженим та обґрунтованим, таким, що не породжує сумнівів у конституційності та відповідає принципу незалежності судової влади”.

Нагадаємо, ОАСК – це суд, відомий своїми скандальним політичними рішеннями. Зокрема, він забороняв мирні зібрання під час Революції гідності, поховав розслідування щодо рюкзаків Авакова, визнав незаконною націоналізацію Приватбанку, відстороняв від роботи Уляну Супрун та поновлював спійманого на корупції Романа Насірова, а також ухвалив рішення про усунення Артема Ситника з посади директора Національного антикорупційного бюро.

Крім того, у липні 2019 року голова ОАСК Павло Вовк та ще кілька суддів опинились у центрі корупційного скандалу після проведення обшуків у суді, оприлюднення НАБУ записів розмов суддів та вручення суддям підозр у втручанні в роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Через рік НАБУ оприлюднило нову порцію записів з кабінету Вовка та доповнило перелік злочинів, у скоєнні яких підозрюються судді, створенням злочинної організації та намаганням захопити державну владу.

Президент Зеленський тривалий час не реагував на заклики ініціювати ліквідацію суду, незважаючи на акції протесту під стінами Офісу президента.

Після того як петиція на сайті президента з вимогою ліквідувати ОАСК набрала 25 тис. підписів, в Офісі президента заявили, що проведуть консультації з ВРП з приводу відповідного законопроєкту.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: