У ЄС виправдали білоруського екссиловика, який розповів про участь у викраденнях і вбивствах опонентів Лукашенка

Дата: 28 Вересня 2023
A+ A- Підписатися

У швейцарському місті Сент-Галлені суд виправдав Юрія Гаравського – колишнього співробітника білоруського Спеціального загону швидкого реагування. Чоловіку закидали участь у насильницьких зникненнях трьох ключових політичних опонентів Олександра Лукашенка в 1999 році.  

Про це повідомляє з суду DW Білорусь. 

Юрій Захаренко, Віктор Гончар та Анатолій Красовський

Гаравського підозрювали у викраденні Юрія Захаренка, Віктора Гончара та Анатолія Красовського.

У 1999 році з травня до вересня в Мінську всі троє зникли за незрозумілих обставин. Захаренко був колишнім міністром внутрішніх справ, Гончар – заступником прем’єра в перші роки президентства Лукашенка, а Красовський – близьким другом Гончара та бізнесменом. 

У 2019 році Гаравський в інтерв’ю журналістам DW сам розповів, що причетний до злочинів, а за рік до цього втік з Білорусі, побоюючись переслідувань. 

До правоохоронців у Швейцарії звернулися родичі Захаренка та Красовського, а також правозахисники. 

Суд не лише виправдав колишнього білоруського силовика за звинуваченнями щодо зникнень опонентів Лукашенка, але й виправдав його за статтею про введення правосуддя в оману. 

Тепер цивільні позови родичів Захаренка та Красовського направлять до іншого суду.

Білоруські правозахисники та адвокати родичів сподівались, що справа Гаравського стане “великим ривком у боротьбі з безкарністю за злочини, скоєні в Білорусі”. 

Нагадаємо, що станом на кінець минулого року в Білорусі тамтешні правозахисники налічили 1 448 політв’язнів і їхня кількість стрімко зростає. Нещодавно в країні затримали матір добровольця, який воює на боці України. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter