У таборі «Джерела толерантності» замість гімну Росії включили музику Чайковського

Дата: 30 Липня 2014
A+ A- Підписатися

Єдина Україна починається з дитини – у цьому переконані організатори міжнаціонального табору «Джерела толерантності».

Уже тринадцятий рік поспіль діти різних національностей у таборі разом відпочивають та знайомляться з культурою національних громад України. Цього року серед учасників були ассирійці, болгари, вірмени, греки, євреї, кримські татари, литовці, марокканці, німці, поляки, румуни, росіяни, сирійці, українці, зокрема, діти з Криму і зони АТО, – всього 155 учасників. 

Табір функціонує за авторською методикою занурення в національні культури. Так, національні дні відкрила українська громада, яка розповіла дітям про «невідому» Україну: визначних постатей, яких мало вивчають у школі, козацькі забави та філософію пісень українських музичних гуртів. Кримські татари, зокрема, говорили про життя народжених в депортації.

Вірменська громада здійснила екскурс історичними місцями, розповіла про національні символи й особливості алфавіту. Німецька громада організували день економіки, в який діти засновували свій бізнес або працювали в державних службах. На єврейський день учасники табору побачили унікальні розписи синагоги в с. Новоселиці та відвідали Музей історії і культури євреїв Буковини.

Замість державного гімну на російський день діти на лінійці слухали музику Чайковського та поезію Йосифа Бродського. Цим жестом організатори підкреслили, що держава – це перш за все люди, які там живуть, а не влада. Завершили калейдоскоп національних днів представники румунської громади, провівши день Святого Валентина у національному стилі.

Крім традиційних днів культур, організатори провели «День миру», «День медіаграмотності», «Будуємо мости, а не стіни». До програми табору також входили заняття з технік форум-театру, моделі Міжнародного кримінального суду.

«Головна мета нашого табору – виховати в дітях любов і повагу один до одного і пізнавати культурне різноманіття нашого світу. В одній кімнаті можуть жити, наприклад, кримський татарин з румуном, і вони побачать, що не так вже й багато між ними відмінного. А ще – навчаться поважати культуру свого сусіда», – наголосила директорка табору Наталя Бакуліна.

Табір «Джерела толерантності» відбувся з 11 по 24 липня недалеко від міста Чернівці.

Анна Якутенко

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: