У столичному Театрі Драматургів покажуть виставу про небінарну військову Антоніну Романову
У столичному Театрі Драматургів представлять виставу, присвячену небінарній військовій Антоніні Романовій. У перші дні повномасштабного вторгнення вона залишила діяльність режисерки та перформерки, натомість добровільно приєдналася до територіальної оборони. Зараз Антоніна продовжує службу на фронті, але навіть у цих умовах дистанційно займається мистецтвом.
Про це повідомив перформативно-дослідницький міждисциплінарний проєкт Monada Dance Project.

Митці зазначають, що “Антоніна” – це поєднання вербального та пластичного дослідження ідентичності в умовах війни, коли кожен вибір здатен кардинально змінити сприйняття реальності. Постановка порушує питання про те, як збройний конфлікт впливає на людину, її мислення та світогляд.
Автори вистави проводять паралелі з Першою світовою війною, коли глобальні потрясіння стирали межі між особистим і суспільним, між реальністю та ідеалами. Історія повторюється: знову світогляд змінюється під тиском масштабних трагедій.
Ця постановка покаже глядачам межу між реальним світом і метафізикою, де долями людей керують вічні Мойри, а кожен зроблений вибір визначає майбутнє.
Виставу створили драматургиня Тетяна Киценко, режисерка Кристина Шишкарьова, художниця та композиторка Дарія Вештак. В акторському складі: Максим Панченко, Анастасія Рязанцева, Олександра Чернявська та Софія Андрійченко.
Показ відбудеться 22 лютого 2025 року, о 19:00, у Театрі Драматургів, що розташований у Києві за адресою: вулиця Петра Сагайдачного, 25-Г. Квитки можна придбати тут. Вікове обмеження для перегляду – 18+.
Нагадаємо, що на початку лютого в Україні презентували документальний фільм “Ліга хоробрих”. Його мета полягає в тому, щоб підвищити обізнаність суспільства про участь ЛГБТІК-військових у захисті України.
У фільмі також порушили питання дискримінації як в Україні, так і за кордоном та висвітлили міжнародний досвід. Окрему увагу приділили ставленню релігійних інституцій до ЛГБТІК-військових. Крім того, депутати й правозахисники висловили свої оцінки щодо ситуації з правами ЛГБТІК-людей під час війни.
Фото обкладинки: Крим.Реалії