У сімферопольській школі замість Діда Мороза дітей вітали росгвардійці

Дата: 11 Січня 2023
A+ A- Підписатися

Представництво президента в Автономній Республіці Крим відзначає продовження мілітаризації дитинства в тимчасово окупованому Криму: командування Чорноморського флоту РФ узяло участь у так званій новорічній акції “Ялинка бажань”. Після “виконання бажань” військові дарували дітям бойові значки та тільники.

Про це йдеться в щотижневому огляді Представництва президента України в АРК. 

Ілюстраційне зображення. Фото: Росгвардія

Також повідомляється, що до Сімферопольської школи № 30 вітати учнів замість Діда Мороза та Снігуроньки прийшли росгвардійці, а школярі були вдягнені в кадетську форму.

Учні сусідніх шкіл зневажають цих кадетів, мешканці окупованого Криму називають 30-ту школу однією з найбільш агресивних і воєнізованих.

Громадська ініціатива “Кримська ідея” у своєму моніторинговому огляді також зазначає, що з початком неспровокованого повномасштабного вторгнення Росії в Україну країна-агресор використовує заклади освіти для пропаганди війни й ненависті та як додатковий інструмент протидії антивоєнним настроям.

Зокрема, у “Кримській ідеї” відзначили проведення в кримських школах із серпня до жовтня 2022 року уроків патріотичного виховання під назвою “Розмови про важливе”. На цих заняттях один раз на тиждень дітям доносять, зокрема, основні наративи російської пропаганди про доцільність і виправданість війни в Україні, законність так званих “референдумів” на тимчасово окупованих територіях.

Спроби відмови батьків від відвідування таких занять призводять до тиску з боку адміністрацій освітніх установ. Батьків змушують підписувати “добровільну” згоду на участь у цих пропагандистських заходах.

Також громадська ініціатива відзначає обов’язок з початку навчального року один раз на тиждень проводити збори всіх школярів з виконанням гімну Росії. Водночас у школі №42 Сімферополя зафіксовано випадок, коли вчителю зробили сувору догану за розмови під час виконання гімну. 

Працівники освіти на півострові, яких запідозрили в проукраїнських симпатіях або в антивоєнних поглядах, підлягають звільненню. Із серпня до жовтня 2022 року правозахисники зафіксували щонайменше три таких випадки.

Правозахисники “Кримської ідеї” пояснили, що стаття 5 Конвенції про боротьбу з дискримінацією в галузі освіти визначає – “освіта має бути спрямована на повний розвиток людської особистості та на більшу повагу прав людини та основоположних свобод”. Ця стаття містить також норму про потребу сприяти взаєморозумінню, терпимості та дружби між усіма народами й усіма расовими або релігійними групами та розвитку діяльності Організації Об’єднаних Націй з підтримки миру.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter