У ростовському СІЗО політв’язня Ельдара Кантимірова відправили в карцер за намаз – адвокат

Дата: 14 Жовтня 2020
A+ A- Підписатися

Адвокат Айдер Азаматов надіслав до Генпрокуратури Росії скаргу через, як він стверджує, незаконні дії співробітників спеціалізованої прокуратури з нагляду за СІЗО-1 ФКУ УФСВП Росії в Ростовській області стосовно фігуранта кримської справи “Хізб ут-Тахрір” Ельдара Кантимірова.

Про це захисник написав на своїй фейсбук-сторінці

Ельдар Кантиміров

За його словами, коли співробітники СІЗО ввійшли в камеру, то побачили, як політв’язень здійснював намаз. За це його 17 вересня 2020 року відправили в карцер на сім діб. Він вважає таке ставлення до заарештованого “зневажливим і упередженим”.

“Сподіваюся, Генеральна прокуратура проведе належну перевірку та притягне до відповідальності співробітників відомства, які замість того, щоб стежити й дотримуватися прав осіб, які утримуються в слідчих ізоляторах, у тому числі прав Кантимірова Ельдара, самі ж ініціюють “блюзнірські” порушення, тим самим відкидають довіру громадян”, – написав Азаматов.

Публічних коментарів російського СІЗО з приводу покарання політв’язня немає.

Нагадаємо, російські силовики затримали після обшуків 10 червня 2019 року, зокрема, Ельдара Кантимірова, Руслана Месутова, Руслана Нагаєва, Ленура Халілова, Ризу Омерова, Енвера Омерова, Айдера Джеппарова й Ескендера Сулейманова. ФСБ Росії заявила, що слідчі заходи відбуваються в межах кримінальної справи за ст. 205.5 (“Організація або участь у діяльності терористичної організації”) і стосуються релігійної організації “Хізб ут-Тахрір”.

Українські правоохоронні органи відкрили кримінальне провадження через проведення російськими силовиками обшуків у Криму.

МЗС України висловило протест у зв’язку з арештами в Криму, а також закликало посилити політичний, економічний і санкційний тиск на Росію.

Правозахисники просять небайдужих громадян писати політв’язням листи. Це можна зробити онлайн через проєкт громадського об’єднання “Кримська солідарність”. Ви також можете підписати петицію Prisoners Voice та поширити цю новину. 

За даними українських правозахисних організацій, усього у в’язницях Росії та тимчасово окупованого Криму наразі незаконно утримують щонайменше 99 людей. 76 із цього списку – кримські татари. 42 політв’язні вже дістали вироки в кримінальних справах.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter