У російських тюрмах до українських бранців застосовують примусову русифікацію – МІПЛ
За результатами опитування Медійної ініціативи за права людини, 60% колишніх бранців Кремля зазнавали примусової русифікації з боку російської влади.
Про це повідомляє МІПЛ.

Правозахисники опитали 72 колишніх бранців, серед яких було 58 військовополонених та 14 цивільних. З них 32 перебували у СІЗО №1 Курська, 25 – у СІЗО №2 Таганрога і 15 – у СІЗО №2 Новозибкова.
За словами представників МІПЛ, першим етапом русифікації було примусове вивчення українцями російських патріотичних пісень, віршів та гімну РФ. Також адміністрація ізоляторів забороняла бранцям спілкуватися з рідними, щоб створити у них відчуття непотрібності.
Також дослідники зʼясували, що у російській неволі бранців постійно називали “фашистами”, “бандерівцями” та “хохлами”. Таке зневажливе ставлення у поєднанні з фізичними знущаннями сильно впливало на їхню свідомість.
“Під час останнього етапу русифікації росіяни намагаються переконати українських бранців перейти на їхній бік та нав’язують їм російське громадянство, аби унеможливити їхнє повернення додому”, – вважають експерти.
За даними МІПЛ, окрім здійснення психологічного тиску, росіяни тримають українців в нелюдських умовах, не виводять на прогулянки, забороняють вдень сідати на ліжка та морять голодом.
Нагадаємо, за словами українського Омбудсмана Дмитра Лубінця, станом на 6 грудня вдалося організувати 58 обмінів і повернути в Україну 3 767 полонених. У цю цифру також входять 168 цивільних.
У реєстрі зниклих безвісти за особливих обставин міститься понад 71 тисячу записів. Туди входять дані як про військових, так і про цивільних. У 2024 році близько 30 тисяч людей вважалися зниклими.
За інформацією Коордштабу, непідтвердженими цивільними особами, які перебувають у російській неволі, є понад 14 тисяч, а підтверджено лише 1300 осіб.
Фото обкладинки: Офіційний портал Верховної Ради України