У родини з Харківщини хочуть вилучити двох дітей, бо батьки відмовляються евакуювати їх з небезпечної території

Дата: 03 Квітня 2024
A+ A- Підписатися

На Харківщині триває примусова евакуація. Зокрема, з Великобурлуцької громади лишилося вивезти двох дітей – 6-річного хлопчика та 15-річну дівчину. Родина відмовляється їхати, тому на батьків склали адмінпротокол за невиконання батьківських обов’язків та передали його до суду. Дітей планують вилучити.

Про це в коментарі “Суспільне Харків” розповів начальник Великобурлуцької селищної військової адміністрації Віктор Терещенко.

Фото: Getty Images

“Діти з обома батьками проживають у Малому Бурлуці. Ми намагались евакуювати їх різними способами. Запропонували їм поїхати в Закарпатську область – ось зараз сформували групу із 44 дітей, які виїхали на місяць із харчуванням, медиками, педагогами. Запропонували їм у Покотилівку, там можна пожити три місяці. Волонтери надають місце проживання, благодійники надають певні кошти. Ні, не хочуть. Там працює й наша служба в справах дітей, і ювенальна поліція”, – розповів Терещенко.

За його словами, мати відмовляється їхати через господарство, а саме – пʼятеро курей. Крім того, жінка вважає, що примусова евакуація нібито порушує її права.

“Дівчинці вже 15 років. У 14 років вона мала отримати паспорт. Мати нічого не робить для цього і на питання, чому не отримали паспорт, каже: “А для чого він їй потрібен? У мене в самої фотографія не вклеєна вже два рази”. Отака родина, на жаль. Вони наражають на небезпеку своїх дітей у першу чергу. А прилетіти може в будь-який момент і з будь-якого напрямку”, – підсумував начальник СВА.

Нагадаємо, що примусова евакуація триває також з Херсонської, Сумської, Донецької та інших областей, де тривають бойові дії. Сьогодні в уряді погодили примусову евакуацію дітей із прикордонної Середино-Будської громади на Сумщині, яка постійно перебуває під обстрілами армії РФ.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter