У прикордонних містах Польщі для українців підготували тимчасове житло, зимовий одяг та грошову допомогу

Дата: 24 Січня 2023
A+ A- Підписатися

У містах Польщі поблизу кордону з Україною відремонтували будівлі для українських біженців. Тимчасове житло підготували в Підкарпатському воєводстві, яке приймає найбільшу хвилю мігрантів.

Про це повідомляє Агентство ООН у справах біженців.

Фото: Getty Images

Так, українські біженці зможуть оселитись у відремонтованих будівлях у Перемишлі, Медиці, Радимно та Кросно. Загалом прихистки зможуть вмістити 1384 людини. 

У спорудах встановили теплоізоляційні двері, замінили та ущільнили вікна, виконали зовнішню та внутрішню ізоляцію даху, відремонтували систему опалення.

Жити українці у відремонтованих будівлях зможуть і взимку, і в наступний період.

Відновлення будинків реалізували завдяки підтримці Управління верховного комісара ООН у справах біженців (UNHCR) та партнерської організації CORE.

Також для біженців у Підкарпатському регіоні UNHCR та CORE передали понад 750 зимових пальт і зареєстрували на грошову допомогу понад 2550 біженців.

Загалом у Польщі діє 28 пунктів приймання біженців з України. Перші з них з’явилися в Люблінському та Підкарпатському воєводствах, які межують з Україною. Звернутися туди й зареєструватися можна в будь-який час. Українцям там надають місце для відпочинку, гаряче харчування та медичну допомогу.

Нагадаємо, що 30 грудня в Гданську відкрився ще один центр оформлення документів для українців. У новому центрі можна одночасного або окремо оформити закордонний паспорт та ID-картку, обміняти військове посвідчення та оформити страхування.

Це вже четвертий такий центр. Інші працюють у Варшаві, Кракові та Вроцлаві. Туди вже звернулися понад 100 тисяч українців задля отримання необхідних послуг.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter