У Польщі понад 80 громад оголосили себе вільними від ЛГБТ зонами

Дата: 14 Лютого 2020
A+ A- Підписатися

Більш ніж 80 польських міст і громад оголосили себе вільними від ЛГБТ зонами, де не сприяють заходам меншини.

Про це повідомляє німецька радіостанція Deutschlandfunk Nova з посиланням на відповідні рішення рад.  

“Нехай діти збережуть своє безтурботне дитинство. Я не хочу забирати в них їхні іграшки та казки, щоб замінити це темою (ЛГБТ. – Ред.), з якою вони сьогодні всюди зустрічаються”, – цитує ЗМІ Адама Космідера, депутата партії “Право та справедливість” (PiS) у раді міста Лешно на півночі Польщі. 

За даними мовника, такі рішення мають символічний характер. Місцеве самоврядування в такий спосіб висловлюється проти “пропаганди гомосексуалізму”

У рішеннях рад ідеться, що лишень “природні та традиційні родини” можуть почуватись у вільних від ЛГБТ зонах як удома. 

Політики, які підтримують рішення міських рад, твердять, що цей статус не спрямований проти представників ЛГБТ, а лише проти ідеології, яку вони представляють. 

“Політики називають ідеологією роз’яснення того, що хтось має іншу форму сексуальності. У них – некоректний підхід”, – коментує оглядач радіостанції Флоріан Келлерманн

Соціолог Марек Трощинські вважає, що такі рішення можуть бути переломними в суспільному дискурсі. 

“На ці рішення можуть посилатись інші громадяни й наполягати, що вони можуть бути проти гомосексуалів, адже так вирішила рада нашої громади”, – каже соціолог. 

ЗМІ зазначає, що правоконсервативна керівна партія “Право та справедливість” намагається зробити країну консервативнішою. Вже близько року партія обрала для себе ЛГБТ-спільноту за головного ворога. У такий спосіб політики намагаються відмежуватися від країн ЄС, де діти начебто зарано стикаються з питаннями сексуальності.

Оглядач Deutschlandfunk Nova відзначає, що для представників ЛГБТ-спільноти такі зони “є катастрофою”, адже вони сподівалися, що політичне суспільство з роками ставатиме ліберальнішим. Але це сталося лише у великих містах. У регіонах лишається спротив.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: