У Німеччині зафіксували найвищий рівень правоекстремістської злочинності за останні 20 років 

Дата: 05 Травня 2021
A+ A- Підписатися

Міністерство внутрішніх справ Німеччини заявило, що кількість злочинів, скоєних правими екстремістами, різко зросла у 2020 році та сягнула найвищого рівня за останні 20 років. 

Про це повідомив міністр внутрішніх справ країни Горст Зеєхофер на пресконференції в Берліні, повідомляє Politico.

Горст Зеєхофер (праворуч) / Getty Images
 
Так, правоекстремістські злочини становили 23 064 із зафіксованих кримінальних правопорушень у Німеччині у 2020 році. Це понад половину всіх політично вмотивованих злочинів, зазначив міністр. 

“Крім того, це найвищий рівень відтоді, як ми почали вести статистику у 2001 році”, – додав він.

Міністр також наголосив на “особливо серйозному” збільшенні насильницьких злочинів ненависті: вони зросли на 18,8% та становлять 3365 злочинів, включно з 11 вбивствами та 13 спробами вбивств. 

Пресконференція відбулася через кілька годин після того, як влада Німеччини заявила про затримання особи, яка, як вважається, стояла за низкою листів з погрозами, надісланих працівникам ЗМІ та політикам. Листи були підписані NSU 2.0, у чому вбачають зв’язок з Націонал-соціалістичним підпіллям (NSU) – ​​нацистською терористичною групою, яка вбила щонайменше 10 людей у ​​2000-х роках.

Під час заходу Зеєхофер згадав про вбивство гея в Дрездені, расистський теракт у Ханау, внаслідок якого в лютому минулого року загинули 11 людей, а також убивство у 2019 році Вальтера Любке, політика, який висловив підтримку біженцям.

“Після вбивства Вальтера Любке та нападу на синагогу в Галле, Ханау став третім терактом з боку ультраправих за кілька місяців”, – сказав міністр.

Він переконаний: це свідчить про те, що “правий екстремізм є найбільшою загрозою для безпеки в Німеччині”.

Крім того, Зеєхофер підкреслив зростання антисемітських злочинів на 15,7%. Це, за його словами, “не лише спричиняє занепокоєння, але й є глибоко ганебним на тлі німецької історії”.

Опозиційна ультраправа партія “Альтернатива для Німеччини”, зазначив міністр, уже давно стверджує, що основним джерелом антисемітизму в країні є громади іммігрантів з більшості арабських країн. Однак Зеєхофер запевняє, що цю тезу не підтверджують дані.

“Майже всі антисемітські злочини були мотивовані правим екстремізмом”, –  підкреслив міністр.

Раніше в щорічному звіті “Політично мотивована злочинність” Федерального відомства з кримінальних справ (BKA) зазначили, що в Німеччині зростає кількість нападів на релігійні громади.  У 2020 році влада зафіксувала 2985 таких випадків, що на 39% більше, ніж у 2019-му. Крім того,  майже вчетверо збільшилася кількість атак на представників релігійних спільнот – з 559 у 2019 році до 2217 торік. 70% таких нападів вчинено на представників єврейських громад, близько чверті – на мусульман.

Читайте також: “Пишаюся бути другом”: як поліція Берліна бореться з гомофобією

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: