У Миколаєві до 9 років в’язниці засудили військового, який застрелив порушника комендантської години

Дата: 21 Січня 2023
A+ A- Підписатися

Суд міста Миколаєва засудив до дев’яти років позбавлення волі військовослужбовця, якого визнали винним в умисному вбивстві. Він застрелив порушника комендантської години, який не встиг вчасно повернутися додому.

Про це повідомляє “Судовий репортер” із посиланням на вирок суду.

Photo by Scott Peterson/Getty Images

3 березня 2022 року близько 23.00 в Корабельному районі Миколаєва за порушення комендантської години затримали чоловіка. Його доставили до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (органу військового управління). У приміщенні перебував обвинувачений, учасник бойових дій, який перебував у резерві військової частини та займався охороною центру.

Порушника комендантської години виріши перевести до будинку культури “Корабельний” і залишити там до наступного ранку, поки закінчиться комендантська година. Супроводити його мали двоє озброєних військовослужбовців. Але обвинувачений зголосився піти з ними, стверджуючи, що має більше досвіду. Крім того, чоловік захопив свій автомат, хоча йому ніхто не доручав конвоювання.

Далі сталося так, що конвоїри трохи відстали, бо забирали речі затриманого. На вулиці вони йшли позаду, на відстані близько 10 метрів від обвинуваченого і затриманого.

Коли військовослужбовець та затриманий стояли на перехресті вулиць біля світлофора, військовий двічі вистрілив у голову і тулуб чоловіка. Від отриманих поранень цивільний загинув на місці. Коли туди добігли конвоїри, військовослужбовець сказав, що потерпілий хотів утекти.

В судовому засіданні чоловік вину не визнав. За його словами, він розпитував потерпілого хто він такий, звідки та чи є диверсантом, тому що була інформація, що в Миколаїв проникла група диверсантів, тому він почувався напружено. Обвинувачений стверджує, що коли він обернувся подивитися де конвоїри, то отримав удар в область лівого ока. Потерпілий мав зв’язані руки, тому обвинувачений припускає, що він міг ударити його головою.

Далі затриманий нібито намагався втекти. За словами обвинуваченого, він крикнув аби чоловік зупинився, але той не послухав.

“Було темно, нічого не видно і він, обвинувачений, вистрілив двічі у напрямку звуку кроків, при цьому не бачив ні потерпілого, ні його силует. Зробив саме два, а не один постріл, тому, що так звик стріляти одиночними пострілами, але декілька разів, бо стрільба одиночними пострілами є ефективнішою за стрільбу чергами. Зброя у нього була у бойовому положенні, оскільки таке розпорядження (постійно носити зброю у бойовому положенні) він отримав від керівництва територіального центру”, – йдеться у судовому вироку.

Обвинувачений намагався переконати суд, що умислу на вбивство не мав, стріляв неприцільно, на звук капців затриманого. Стріляв, бо йде війна і затриманий напав на нього та хотів утекти.

Однак інші свідки з-поміж військових таку версію подій не підтвердили. 

Один із конвоїрів описував, що потерпілий був вдягнений по-домашньому, на ногах мав капці, руки були зв’язані за спиною, поводився спокійно, агресії не виказував.

Інший конвоїр розповів, що чув розмову між потерпілим та обвинуваченим, останній у підвищеному тоні говорив, що не треба було виходити на вулицю у комендантську голину, а той відповів, що порушив ненавмисно, просив нічого з ним не робити, спротиву при цьому не чинив. 

Мати вбитого суду пояснила, що її син вдень пішов із дому до лікарні, оскільки погано себе почував. А потім почався обстріл міста і він перечікував у сховищі й не зміг вчасно, до початку комендантської години, повернутися додому.

Суд вважає, що вина обвинуваченого підтверджується доказами, у тому числі показаннями свідків, які є послідовними і не містять суттєвих суперечностей.

Жоден з очевидців не підтвердив показання обвинуваченого, навпаки, вони говорили, що не бачили такого нападу. Щобільше, жоден з п’яти допитаних свідків, включаючи працівників центру комплектування, не вказував, що одразу після інциденту обвинувачений повідомляв про напад на нього, хоча ця обставина мала бути дуже важливою. 

Обвинувачений обстежувався у медичній частині СІЗО. Згідно з медичкою довідкою, виявлена у нього гематома отримана під час затримання, а не у результаті нападу.

Суд призначив покарання у виді 9 років позбавлення волі. Чоловік із моменту події утримується під вартою.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter