У мережі поширили аудіо з нібито лайкою на адресу учасниці НМТ: директорка УЦОЯО заявила про монтаж

Дата: 11 Червня 2026
A+ A- Підписатися

У мережі поширюють аудіозапис, на якому нібито директорка Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Тетяна Вакуленко грубо висловлюється про учасницю Національного мультипредметного тесту (НМТ). Очільниця центру заявила, що запис змонтували для дискредитації її та УЦОЯО.

Про це Вакуленко повідомила у соцмережах.

Фото: “Освіторія”

Аудіофрагмент почали поширювати 10 червня. На записі чути голос жінки, яка стверджує, що під час реєстрації на НМТ не було жодних технічних збоїв на сайті УЦОЯО. Також у фрагменті звучать нецензурні висловлювання щодо ситуації з реєстрацією абітурієнтки – “зареєструвався Їб**ат”. 

За словами директори УЦОЯО, історія пов’язана з абітурієнткою, якій апеляційна комісія відмовила в реєстрації на НМТ під час додаткового періоду. Дівчина пояснювала, що не змогла зареєструватися в основну сесію через технічні проблеми на платформі. Після цього вона звернулася до адвокатів.

Вакуленко стверджує, що вступниця не завантажила документ про освіту, необхідний для реєстрації, а також не надіслала заявку на обробку. Після завершення терміну реєстрації система видалила її кабінет. Згодом директорці УЦОЯО зателефонував чоловік, який представився представником абітурієнтки.

“Впродовж 9 хвилин 59 секунд особа, яка представилася як пан Єгор, мене принижувала, називала ганьбою системи і української освіти, щось говорила про те, що я чи то “представляю”, чи то “підставляю” пана Оксена Лісового, постійно тиснула й погрожувала руйнуванням моєї репутації і моїм звільненням. Натомість я методично розʼяснювала цій особі причини ухвалення негативного рішення апеляційною комісією УЦОЯО – єдиним колегіальним органом, який уповноважений ухвалювати рішення щодо всіх питань, що стосуються проведення НМТ”, – поділилася вона.

Директорка УЦОЯО заявила, що аудіо змонтували з окремих фрагментів реальної розмови. На її думку, автори запису навмисно нарізали його так, щоб завдати шкоди її професійній репутації, особисто їй та репутації установи. Вакуленко стверджує, що ні під час цієї розмови, ні в будь-якій іншій не вживала образливих слів щодо дівчини, про яку йшлося, або будь-яких інших учасників тестування.

Після відмови в реєстрації їй телефонували щонайменше п’ятеро людей із проханням вплинути на ситуацію. Як ділиться очільниця центру, серед них був і народний депутат.

Вакуленко розповіла, що всі співрозмовники наголошували: йдеться про доньку військовослужбовця, який зник безвісти. Водночас вона зазначила, що серед документів, які подали до УЦОЯО, не було інформації ні про військову службу батька, ні про його статус зниклого безвісти.

Директорка вже звернулася до адвокатів і планує захищати свою честь та гідність у суді. Крім того, вона подала заяву до поліції, оскільки вважає аудіозапис свідомо сфабрикованим.

Нагадаємо, що днями випускниця з Вінниччини Ангеліна Діденко заявила, що технічні проблеми під час НМТ завадили їй нормально скласти іспит і вплинули на результат. Вона стверджує, що не отримала належної реакції від інструкторів у пункті тестування та працівників Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти.

Поділитися:
Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter або ⌘+Enter.