У Маріуполі люди з інвалідністю проходять фільтрацію та годинами стоять в черзі, аби звернутися до окупаційних службовців – Андрющенко 

Дата: 22 Жовтня 2022
A+ A- Підписатися

У Маріуполі надзвичайно складна ситуація з правами людей з інвалідністю. Їх не звільняють від проходження фільтрації, а також не надають їм окремого обслуговування, тому люди годинами стоять на вулиці, аби звернутися до окупаційних “адміністрацій”. 

Про це повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрюшенко.

Фото: Петро Андрющенко

“В Маріуполі найгірша доля для людей з інвалідністю. “Доступність” минула та була знищена російськими бомбами, як і все місто. Жодної турботи від окупаційної влади. Люди змушені самотужки діставатись “нових адміністрацій” та годинами чекати на вулиці спочатку уваги “нових” окупаційних службовців, а потім — результатів їх роботи”, — зазначив Андрющенко.

За його словами, звернення до окупаціної “влади” потребує чисельних візитів. 

Окрім цього, люди з інвалідністю, зокрема, і лежачі, не звільняються від проходження фільтрації.

Нагадаємо, що люди з інвалідністю на тимчасово окупованих армією РФ територіях України не мають доступу до базових прав, також вони нерідко стають “живим щитом” для російських військових. 

До початку повномасштабного вторгнення в Україні проживало близько 2,7 млн таких людей. Наразі немає інформації скільки осіб з інвалідністю залишилося на окупованих територіях.

ООН відомо про щонайменше 12 людей з інвалідністю, які загинули в інтернаті, розташованому на тимчасово окупованій армією РФ території України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter