У Киргизстані судять жінку, яка дала своїм синам матронім замість по батькові

Дата: 03 Березня 2021
A+ A- Підписатися

У Киргизстані департамент реєстрації населення і актів цивільного стану подав до суду на дитячу письменницю Алтин Капалову за те, що вона змінила прізвища дітей і дала їм матронім замість по батькові.

Про це жінка повідомила у фейсбуку. 

Алтин Капалова. Фото: ELGEZIT.KG

37-річна Капалова має трьох дітей: синів 10 та 15 років, а також доньку п’яти років. За словами жінки, після народження старших синів записали на їхніх батьків, а в дочки у свідоцтві був прочерк, адже батько відмовився від неї ще під час вагітності. Окрім цього, у 2019 році двох колишніх чоловіків Капалової позбавили батьківських прав на синів. 

“Мої діти не розуміли, чому вони носять прізвища та по батькові людей, яких не знають. Чому наші з ними прізвища відрізняються. Я теж як одна з батьків почувалася винуватою. Тому, поговоривши з дітьми, подала заяву до РАЦСу,  щоб вони були Алтиновичі й Алтинівна. Родичі та друзі мене у всьому підтримали”, – розповідала вона. 

Жінка пішла до РАЦСу, де до цього для своєї доньки вигадала по батькові Амановна. Капалова наголосила, що працівники ставили в документи будь-яке ім’я, а тому вона згадала псевдонім, під яким раніше видавала тексти. 

Фото: з відкритих джерел

“Якщо можна будь-яке ім’я вставити, то чому б не ім’я матері, яка виховує їх одна, якщо батьки не бажають і не беруть участі в житті дітей?” – обурювалась вона. 

Спочатку Капаловій вдалося змінити імена дітей, однак після того, як вона розповіла про це на своїй сторінці у фейсбуку, почалися проблеми. Департамент реєстрації населення подав позов проти жінки, в якому серед іншого згадувалась і публікація в соцмережі, на яку нібито поскаржилися посадовцям. Капалова вже заявила, що вважає суд переслідуванням через свою активістську діяльність за права жінок.

У реєстраційній службі коментувати питання дискримінації журналістам відмовились, але нагадали, що по батькові можна давати лише по батькові або за його відсутності по діду, а тому видати документи було помилкою.

“Ми виконавці – як написано в законі, так і діємо. Тому що закони не ми пишемо. Ми їх виконуємо”, – сказав в.о. головного спеціаліста реєстраційної служби Риспек Таманбаєв.  

Перше засідання в справі мало відбутися 25 лютого, однак його відклали. Тоді до суду разом з Капаловою прийшли десятки людей, зокрема журналісти. 

Відомо, що в Україні змінювати по батькові дозволили в листопаді минулого року. Усунути прогалину в законодавстві, яке не дозволяло зробити це, рекомендував Європейський суд з прав людини у своєму рішенні в справі “Гарнага проти України”. Судді дійшли висновку, що держава порушила право жительки Білої Церкви на повагу до приватного і сімейного життя, коли їй відмовилися змінювати по батькові. Жінка хотіла змінити по батькові на ім’я вітчима, з яким проживала багато років. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: