У катівні на Херсонщині виявили окрему камеру для підлітків – Омбудсман

Дата: 19 Листопада 2022
A+ A- Підписатися

В одній з російських катівень, знайдених на деокупованій Херсонщині, правоохоронці виявили окрему камеру для підлітків. За словами очевидців, деяким дітям, яких там утримували, на вигляд було приблизно 14 років. 

 Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Катівня окупантів у Херсоні

Він назвав три відмінності від катувань в інших областях: те, що чоловіків і жінок тримали разом.

“При чому, їх не випускали тижнями. Навіть в туалет треба було ходити жінкам при чоловіках, а чоловікам – при жінках”, – додає Омбудсман.

Також те, що в кожній камері були відеокамери для спостереження.

“Такий цілодобовий відеонагляд записувався зі звуком. На цьому окремо наголошують наші громадяни, які піддавалися тортурам, і пояснюють, що вони це чітко розуміли. Бо як тільки херсонці починали говорити про окупацію, то миттєво до камер забігали люди в масках і всіх жорстоко били”, – зазначає Лубінець.

І третя характерна відмінність – в катівні була окрема камера для підлітків.

“Тут була окрема камера, де тримали підлітків. Ми зараз встановлюємо їхній вік. Люди розповідають, що деякі хлопці виглядали приблизно на років 14. І хрестика, якого я вчора показував на відео, зробив 19-тирічний хлопець, який перебував тут – у катівні. В інших областях ми не виявляли камер для дітей чи підлітків. А тут – це не діяло”, – розповів посадовець.

Омбудсман також зазначив, що на Херсонщині жителі області піддавалися жорстокішим методам катування, ніж в тих областях, які раніше були під тимчасовою окупацією – Харківщина, Київщина, Чернігівщина.

Нагадаємо, станом на 17 листопада, на звільнених територіях лише Херсонської області поліцейські виявили 11 місць незаконного утримання людей, у тому числі 4 катівні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: