У Харкові уламком снаряда вбило чоловіка, який вийшов за хлібом 

Дата: 23 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

У Харкові уламком снаряда вбило 79-річного Віктора Губарєва, який вийшов у магазин за хлібом.  

Про це у своєму телеграм-каналі повідомив журналіст Андрій Цаплієнко. 

Фото: Алкіс Константінідіс / REUTERS

Хліб, який він ніс додому, лежить у помешканні його доньки Яни:

“Хліб був у крові. Зараз я не можу тримати його, але хочу, бо це частка мого тата. Це було останнє, що в нього було в руках”.

Голова Харківської ОВА повідомив, що, за попередніми даними, сьогодні у Харкові шістьох людей поранило внаслідок обстрілу росіяними житлових районів. Ще одну людину поранило в Чугуївському районі. Троє людей загинули – в Чугуївському та Дергачівському районах.  

Серед поранених, зокрема, мирна 62-річна мешканка та троє поліцейських, які допомагали з її транспортуванням, але потрапили під обстріл. 

Нагадаємо, що Коаліція “Україна. 5 ранку“, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.

Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, згвалтування, руйнування і привласнення майна, не викликане військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення в якості “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні і культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо. 
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті  на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності. 
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитись до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter