У Франції ученицям заборонили носити мусульманські сукні під час навчання в державних школах

Дата: 28 Серпня 2023
A+ A- Підписатися

У Франції ученицям державних шкіл заборонили носити абаю, традиційну довгу жіночу сукню з рукавами, яку одягають деякі мусульманки разом з хіджабом у громадських місцях. 

Про це повідомляють Reuters та France24.

Джерело: aa.com.tr

Правило набуде чинності, щойно 4 вересня розпочнеться новий навчальний рік.

“Коли ви входите в клас, ви не повинні бути спроможні визначити релігію учнів, просто глянувши на них. Я вирішив, що абаю більше не можна носити в школах”, – заявив міністр освіти Габріель Атталь.

Цьому передували кілька місяців дебатів.

Лідер профспілки директорів шкіл Бруно Бобкевич привітав таку заяву.

“Інструкції були незрозумілими, тепер вони є, і ми це вітаємо”, – сказав він.

Водночас член лівої опозиційної партії France Unbowed Клементін Отен засудив заборону носити абаю і назвав це “контролем над одягом”, заявивши, що це “неконституційно” та суперечить основоположним принципам світських цінностей Франції. Отен звинуватив французький уряд у “нав’язливому неприйнятті” близько 5 мільйонів мусульманського населення країни.

У 2004 році французький закон заборонив “носіння в школах знаків або одягу, за допомогою яких учні нібито демонструють релігійну належність”. Це стосувалося великих хрестів, єврейських кіп та ісламських хусток.

Водночас абая була дозволена до листопада минулого року. Торік міністерство освіти Франції видало наказ, додавши абаю до предметів одягу, які можуть бути заборонені, якщо їх одягають “у такий спосіб, щоб відкрито демонструвати релігійну належність”. Наказ також виділив бандани та довгі спідниці.

Раніше ZMINA повідомляла, що 2021 року у Швейцарії 51,2% громадян підтримали на референдумі внесення до конституції заборони на носіння в громадських місцях одягу, який повністю закриває обличчя.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter