У Дніпрі для студентів відкрили розумне укриття CLUST SPACE

Дата: 06 Лютого 2025
A+ A- Підписатися

У головному корпусі ДНУ імені Гончара облаштували інноваційне укриття CLUST SPACE, що забезпечує 550 квадратних метрів безпечного простору для студентів.

Про це пише видання “ШоТам”, посилаючись на CLUST SPACE.

Фото: CLUST SPACE

Укриття CLUST SPACE у Дніпрі відповідає вимогам ДСНС. Одночасно там можуть бути 350 людей. Завдяки сучасній системі вентиляції перебувати в ньому можна тривалий час.

Простір включає:

  • open space;
  • зону для занять спортом, комп’ютерних ігор та відпочинку;
  • кімнати для переговорів і групових практичних занять;
  • капсули для відеозв’язку;
  • приміщення для самостійної роботи;
  • кафетерій, санвузли та душові.
Фото: CLUST SPACE

Ініціатор та інвестор проєкту Руслан Тимофєєв назвав CLUST SPACE внеском у майбутнє. Він пояснив, що стабільні умови для навчання сприятимуть тому, щоб молодь залишалася працювати в Україні, а не шукала можливостей за кордоном.

Будівництво розумного укриття в Дніпрі тривало приблизно чотири місяці, а загальна вартість проєкту склала 350 000 доларів. Головним донором став Freedom Holding Corp., а до фінансування також долучилися Usyk Foundation, благодійний фонд “Свічадо”, компанія “Lenovo” та мережа “Епіцентр”.

Фото: CLUST SPACE

Це вже другий проєкт CLUST SPACE. Перший смартшелтер створили рік тому в Науково-технічній бібліотеці КПІ імені Ігоря Сікорського. За цей час CLUST SPACE KYIV відвідали 66 000 осіб. Там проводили презентації, змагання, конкурси, хакатони та захисти наукових робіт.

Керівниця проєкту Анастасія Войткевич зазначила, що такі безпечні простори необхідні студентам у всій країні не лише під час війни, а й у мирний час для проведення творчих колаборацій та заходів.

Наступним містом, де може з’явитися CLUST SPACE, є Одеса. Організатори вже підготували дизайн-проєкт для університету ОНУ імені Іллі Мечникова й наразі шукають інвестиції для його реалізації.

Нагадаємо, що у грудні 2024 року у Запоріжжі презентували першу підземну школу. Її відвідав президент України Володимир Зеленський.

У навчальному закладі є вода, світло, пожежна сигналізація, системи відеоспостереження та вентиляції. Усе працює в автономному режимі. У класах – інтерактивне обладнання та нові меблі. Школа має ігрове приміщення, зону відпочинку, буфет і медпункт.

Цей навчальний заклад здатний приймати до 1000 дітей, які можуть навчатися тут у дві зміни. У регіоні зараз активно будують ще 10 подібних шкіл, аби забезпечити можливість здобуття освіти для більшої кількості дітей у безпечних умовах.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter