У березні в ЄС поменшало українців, які попросили тимчасового захисту

Дата: 11 Травня 2026
A+ A- Підписатися

Тимчасовий захист на території Європейського Союзу станом на кінець лютого поточного року мають понад 4,3 мільйона громадян України. 

Такі дані Євростату. 

Ілюстраційне зображення. Фото: Марко Суботін / Shutterstock
Українців у Союзі поменшало на понад 68 тисяч, якщо порівнювати дані статистики з лютим 2026-го. Серед них дорослих жінок 43,3%, дітей – 30,1%, а чоловіків – 26,6%. 

Трійкою країн-членів, де лишається найбільша кількість шукачів захисту, стали Німеччина, Іспанія та Румунія, а найбільше українців на тисячу власних громадян – у Чехії, Польщі та Словаччині. Відповідний показник на рівні ЄС становив 9,6 на тисячу людей.

Громадяни України – це 98,4% серед тих, хто отримує тимчасовий захист у ЄС.

Нагадаємо, що влади Чехії та Польщі з минулого року обговорюють майбутнє українців під захистом після можливого припинення війни. Україна закликає, щоб цей процес був справедливим.

Поділитися:
Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter або ⌘+Enter.