У Бельгії вимагають прибрати зі словника мови жестів расистське позначення євреїв

Дата: 23 Вересня 2019
A+ A- Підписатися

Європейська єврейська асоціація в Бельгії вимагає видалити з онлайн-словника фламандської мови жестів декілька варіантів позначення слова “єврей”, які в організації називають расистськими. 

Про це повідомляє видання The Guardian.

Один з варіантів демонстрації слова “єврей”

Фламандська мова – неофіційна назва нідерландської мови, яку використовують у Бельгії. Над укладанням її словника для людей з порушеннями слуху працює Фламандський центр жестових мов, який публікує спеціальні відео із зображеннями знаків на сайті Гентського університету.

Наразі, якщо вірити самим вченим, у словнику міститься понад шість тисяч знаків, проте для позначення слова “єврей” у ньому закріплено всього декілька способів. Один з них – демонстрація пальця, який імітує скручений ніс, інший – демонстрація непідстрижених прядок волосся на скронях, або пейсів і Традиційний елемент зачіски ортодоксальних і ультраортодоксальних євреїв.

Єврейські активісти виступили з осудом таких жестів, адже, на їхню думку, зображення є расистськими та принизливими для єврейської спільноти. 

Укладачі словника вже встигли відреагувати на критику. У спеціальному зверненні, опублікованому після реакції активістів, вони наголосили, що мета словника – описати наявні на сьогодні слова на фламандській мові, а не вчити людей використовувати їх. А тому науковці пообіцяли активістам додати до відеороликів про різні формати демонстрації слова “єврей” позначку про “негативну конотацію” жестів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: