Тюремні лікарі виявили у голодуючого Навального дві грижі

Дата: 08 Квітня 2021
A+ A- Підписатися

Лікарі в колоні №2 у Володимирській області повідомили російському опозиціонеру Олексію Навальному про те, що у нього виявили дві грижі.

Про це повідомляє “Дождь”.

Наприкінці березня адвокати Навального та він сам розповідали про погіршення стану здоров’я, зокрема сильні болі в спині та нозі. Захисники також стверджували, що через визнання опозиціонера схильним до втечі адміністрація колонії не дає йому нормально спати, будячи що три години. Згодом Навальний оголосив голодування. 

За словами адвокатки опозиціонера Ольги Михайлової, зараз Навальний почав втрачати чутливість руки. 

«Ми відправили адвокатський запит неврологу, пояснили йому той діагноз, який озвучений Олексію, що у нього є дві грижі і протрузія, і гострий період зараз. Це показало МРТ. Олексію саме МРТ не дали, медичний висновок теж не показали, але на словах йому дали записати діагноз, який у нього є”, – стверджує вона.

Михайлова наполягає, що одна з гриж досить складна в лікуванні і не описана в тому висновку, який озвучили Навальному. При цьому лікарі продовжують лікувати росіянина диклофенаком та нікотинової кислотою. 

Виправна колонія загального режиму №2 у Володимирській області. Фото: Максим Блінов / РИА Новости

“Він продовжує відчувати болі в спині, в нозі. Плюс до всього у нього втрачається чутливість, крім ніг, ще й руки тепер задіяні. Що стосується його стану здоров’я з температурою, позавчора температура була 39, вчора 38, сьогодні десь 37-37,2, але вона коливається. При цьому він кашляє. Звичайно, виснажений, бо продовжує голодування, п’є тільки воду. При цьому він тримається і намагається якось підбадьорювати нас”, – розповіла про стан здоров’я опозиціонера захисниця. 

Напередодні на сторінках Навального у соцмережах з’явилось повідомлення, в якому політик розповів про намагання адміністрації колонії дискредитувати його голодний протест.

За словами політика, найголовнішим на першому етапі голодування був обшук кишень, адже у них хтось підкидав цукерки. Також після початку голодування, як переконує Навальний, на кухні у колонії поставили плитку, на якій засуджені регулярно почали готувати курку та смажити хліб. 

“Я знав, звичайно, що влада в першу чергу захоче дискредитувати голодування і висміяти його. Дивує тільки примітивність підходу…Це просто те, у що вони свято вірять. Суть цієї влади. Ніхто і ніколи не буде відстоювати свої принципи та боротись за свої права, якщо – от же вона, зовсім поряд, смачна смажена курочка”, – розповів Навальний. 

Нагадаємо, що на початку поточного року Навальний, який провів чотири місяці на лікуванні в Німеччині після отруєння “Новачком”, прилетів назад до Росії. Опозиціонера затримали одразу після прильоту та відвезли до відділку поліції, де й провели над ним перший суд. Відпустити опозиціонера на волю вимагали правозахисники й, зокрема, влади США, Канади, ЄС та України.

Після ув’язнення Навального міжнародна правозахисна організація Amnesty International спочатку визнала його в’язнем сумління, однак згодом скасувала своє рішення. Причиною цього були висловлювання Навального, які він робив на початку 2000-х як член російського націонал-демократичного руху “Народ”. У декількох рекламних роликах росіянин розповідав про націоналізм, супроводжуючи свої слова кадрами з ультраправими погромами ринків та фотографіями мігрантів.

Нещодавно керівник мережі регіональних штабів Навального відмовився виправити мапу на сторінці “Свободу Навальному”, де тимчасово окупований Крим позначено як частину Росії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter