Тисячу за вакцинацію можна буде витратити на ліки

Дата: 13 Грудня 2021
A+ A- Підписатися

Виплачену в межах програми “еПідтримка” тисячу гривень за отриманий повний курс вакцинації проти коронавірусу можна буде використати для купівлі ліків. 

Про це повідомив президент Володимир Зеленський.  

Фото: Офіс президента

Після анонсування старту програми урядовці говорили, що витратити тисячу можна буде на театри, кіно, музеї, спортзали, концерти, книжки та внутрішні перевезення, тобто ті сфери економіки, які найбільше постраждали від коронавірусних обмежень. 

“Якщо бізнес зареєстровано в іншій категорії, здійснити оплату не вдасться”,пояснювали в Мінцифри.

Як запевнив Зеленський, можливість витратити гроші в аптеках вирішили додати, щоб зробити ширшою соціальну основу програми. 

“Механізми мають бути напрацьовані протягом тижня, а використання – вже із січня”, – розповів президент. 

Програма “еПідтримка” працюватиме у два етапи: на першому участь у ній можна взяти лише за допомогою застосунку “Дія”, а в третьому кварталі наступного року уряд пообіцяв розробити й іншу процедуру. 

Для того щоб отримати гроші, треба бути повнолітнім, пройти повний курс вакцинації та отримати відповідний сертифікат у “Дії”. Заявку на виплату слід подати з 19 по 29 грудня. Для цього треба: 

  • оновити застосунок “Дія”;
  • зайти в розділ “Послуги”;
  • натиснути кнопку “еПідтримка”.

Після цього користувачу нададуть перелік банків, в яких можна відкрити віртуальну картку, куди й надійдуть кошти. Банки вже почали випускати віртуальні картки. 

Зеленський підкреслив, що на реалізацію програми “еПідтримка” вистачить коштів у бюджеті, а працюватиме вона “достатньо часу, щоб кожен міг скористатися своєю тисячею”.

Нагадаємо, що вже 14,1 мільйона українців отримали хоча б одну дозу вакцини, а щеплених двома дозами налічили понад 12,4 мільйона. У МОЗ переконують, що повністю вакцинувалися вже 40% дорослих українців. 

Фотографія обкладинки: 0462.ua

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter