Турецькі компанії продали Росії товари для військових потреб на десятки мільйонів доларів – ЗМІ

Дата: 06 Лютого 2023
A+ A- Підписатися

Турецькі компанії 2022 року експортували до Росії обладнання, електроніку, запчастини й інші предмети, необхідні для її військових потреб, на десятки мільйонів доларів. 

Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на торгові дані.

За інформацією газети, щонайменше 13 турецьких компаній постачили на російський ринок на суму не менш ніж 18,5 мільйонів доларів пластмаси, гумових виробів і транспортних засобів.

Їх закупили не менш ніж 10 російських фірм, які перебувають під санкціями США через їхню причетність до нападу на Україну.

За даними The Wall Street Journal, турецькі компанії відправили щонайменше три партії товарів американського виробництва.

Турецькі компанії також відправили до Росії з березня до жовтня 2022 року ліфти, електрогенератори та інші товари виробництва США на суму 15 мільйонів доларів, порушуючи американський експортний контроль, спрямований на те, щоб позбавити Росію життєво важливого військового обладнання.

Серед компаній, що отримали турецьке обладнання, видання згадує дочірнє підприємство російської корпорації “Тактичні ракети”, що виробляє системи озброєння для російського флоту, та компанію “Промтехнологія”, яка виготовляє гвинтівки. Обидві компанії перебувають в обмежувальному списку США.

Москва та Анкара публікацію видання не коментували.

За даними джерел Bloomberg, раніше Вашингтон попередив представників влади Туреччини й Об’єднаних Арабських Еміратів про те, що підтримка ними економічних та фінансових зв’язків з Росією заважає зусиллям щодо тиску на Москву.

Ці попередження є перевіркою того, чи зможуть США та їхні союзники досягти успіху в ізоляції Росії в довгостроковій перспективі або чи зможе Москва послабити вплив санкцій, торгуючи з такими великими економіками, як Туреччина, Китай, Індія та арабські країни.

Як відомо, тоталітарна Російська Федерація під час свого повномасштабного вторгнення в Україну вчиняє геноцид проти українського народу, який супроводжується фільтрацією населеннявоєнними злочинами та злочинами проти людяності.  

За даними прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, вартість повоєнного відновлення втрат, яких зазнала Україна через російську агресію, перевищила 600 млрд євро.

Неспровокована війна Путіна призвела до численних глобальних криз: поставила під загрозу енергетичну та продовольчу безпеку, спричиняє інфляцію та зростання боргу в різних країнах.

За даними головного управління розвідки міністерства оборони та очільника МЗС Росії Сергія Лаврова, Кремль не збирається обмежувати свою військову агресію сходом і планує повне знищення України.

У січні 2023 року генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що немає жодних ознак того, що в Росії відмовилися від основної мети вторгнення – взяти Україну під повний контроль. За його словами, Росія, навпаки, готується до нового наступу, мобілізуючи понад 200 тисяч солдатів, а потенційно навіть більше. Крім того, росіяни активно купують нову зброю, більше боєприпасів та нарощують власне виробництво.

Із 24 лютого 2022 до 15 січня 2023 року Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ ООН) зафіксувало 18 358 випадків загибелі або поранення цивільних осіб в Україні: 7 031 загиблий і 11 327 поранених. В ООН наголошують, що реальні втрати набагато вищі.

Рятувальні роботи в зруйнованому збройними силами РФ житловому будинку в Краматорську Донецької області, 2 лютого 2023 року

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну змусило 6,5 мільйона людей утекти за кордон. За підрахунками Міжнародної організації з міграції (МОМ), понад 8 мільйонів стали внутрішньо переміщеними особами.

За підрахунками ООН, станом на середину серпня понад 3 мільйони громадян України були вивезені добровільно чи примусово на територію Росії з окупованих територій Сходу та Півдня України.
 
Російські ЗМІ інформують, що станом на 1 серпня кількість переміщених з України до РФ перевищила 3 мільйони. Водночас половина з цього числа – жителі з районів, контрольованих незаконними збройними формуваннями Донеччини та Луганщини, які виїздили також ще до початку війни.
 
Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар напередодні закликала ООН підтримати створення трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України. Вона наголосила, що якщо за злочини не карають, а винних не притягують до відповідальності, то вони будуть ще більшими. Джеппар переконана, що, навіть коли президент РФ Володимир Путін програє свою війну, бізнес із Росією має бути неможливим, доки винних не буде притягнуто до відповідальності за злочини в Україні.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter