Три регіони Польщі скасували резолюції про “вільні від ЛГБТ-зони”

Дата: 28 Вересня 2021
A+ A- Підписатися

Підкарпатське, Любельське та Малопольське воєводства в Польщі проголосували за скасування резолюцій, які оголошували їх вільними від “ідеології ЛГБТ” зонами. Минулого тижня так вчинило й Свентокшиське воєводство. 

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на BBC.

Фото: Бартош Сташевські

Рішення ухвалили після того, як Європейська комісія пригрозила заблокувати до 126 млн євро фінансування для місцевих органів влади.

У Малопольському воєводстві після дебатів депутати проголосували за альтернативну резолюцію “проти будь-якої дискримінації щодо будь-кого з будь-якої причини”. У резолюції також проголошується підтримка “кожної малопольської родини, тому що це основа соціальної системи державної держави”. Водночас ще в серпні регіональна рада Малопольського воєводства проголосував за те, щоб залишатися “зоною, вільною від ЛГБТ”, попри попередження Європейського Союзу про втрату фінансування. 

Міністр юстиції Польщі назвав фінансовий тиск із боку комісії “шантажем”.

Майже сотня польських повітів і воєводств почали оголошувати себе “вільними від ЛГБТ-ідеології” з березня 2019 року. У такий спосіб консерватори відреагували на слова міського голови Варшави Рафала Тшасковського про намір долучити інформацію про ЛГБТ до програми сексуальної освіти. Резолюції, які ухвалювали місцеві органи самоврядування, мали декларативний характер, однак активісти та правозахисники наголошували, що лише факт існування цих документів стигматизує ЛГБТ-людей та фактично вилучає їх із суспільства. 

Після цього президентка Єврокомісії нагадала польській владі, що вільним від ЛГБТ зонам не місце в ЄС. 

Фото обкладинки: wyborcza.pl

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter