Трьох фігурантів справи “Хізб ут-Тахрір” незаконно відправили з Ростова-на-Дону по етапу

Дата: 23 Січня 2017
A+ A- Підписатися

Трьох кримських політв’язнів, засуджених у справі “Хізб ут-Тахрір”, вивезли з Ростова-на-Дону.

Про це повідомила активістка Яна Гончарова у своєму Facebook.

“Сьогодні в СІЗО-1 Ростова-на-Дону мені повідомили, що трьох кримських мусульман, засуджених у справі Хізб ут-Тахрір, – Нурі Прімова, Ферата Сайфуллаєва і Рустема Ваітова – повезли етапом. Хоча українським консулам у п’ятницю прийшла відповідь, що всі на місці”, – пише Гончарова.

За її словами, у СІЗО залишився Руслан Зейтуллаєв, який чекає перегляду справи.

Інформацію також підтвердив адвокат Еміль Курбедінов.

Як відомо, чотирьох кримських мусульман затримали більше року тому – 23 грудня 2015 року – в Криму.

Їхню справу розглядав Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону. 7 вересня їм оголосили вирок.

Згідно з рішенням суду, севастополець Руслан Зейтуллаєв, якого російська влада назвала організатором осередку “Хізб ут-Тахрір”, був засуджений до семи років колонії загального режиму, Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваітов і Нурі Прімов отримали по п’ять років виправної колонії також загального режиму.

Представники міжнародної ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір” називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії.

Верховний суд Росії заборонив “Хізб ут-Тахрір” у 2003 році, включивши в список 15 об’єднань, названих “терористичними”.

Як відомо, мешканці окупованої території перебувають під захистом Женевських конвенцій, які забороняють, зокрема, їхнє переміщення на території держави-окупанта чи за кордон. Правозахисники Регіонального центру з прав людини називають такі дії воєнним злочином і закликають мешканців Криму надсилати матеріали, які підтверджують цей воєнний злочин з боку Російської Федерації та окупаційної адміністрації півострова.

Вони просять надсилати копії підтверджувальних документів, фото- й відеоматеріалів на електронну адресу Регіонального центру прав людини (rchr.sev@gmail.com). Правозахисники гарантують конфіденційність і запевняють, що такі докази допоможуть їм у притягненні до відповідальності організаторів міжнародних злочинів у Криму в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter