Трансгендерність виключать з міжнародного переліку психічних захворювань

Дата: 29 Липня 2016
A+ A- Підписатися

Всесвітня організація охорони здоров’я випустить новий класифікатор захворювань, в якому до переліку психічних захворювань не входитиме трансгендерність.

Про це у п’ятницю повідомляє “Новое время” з посиланням на Sciencealert.

“Класифікація трансгендерної особистості як психічного розладу використовувалася для виправдання відмови у медичній допомозі і призвела до формування упередження, що трансгендерні люди повинні звертатися до психіатрів, створивши таким чином бар’єри у сфері медичних послуг”, – стверджує Джеффрі Рід з Національного автономного університету Мексики.

Рід входить в склад робочої групи, яка запропонувала ВООЗ прибрати трансгендерність зі списку психічних захворювань. Він також є автором дослідження, покликаного підтвердити необхідність цього кроку.

В ході даного дослідження Рід і його колеги опитали 250 пацієнтів клініки, що надає медичні послуги трансгендерним людям в Мехіко. Опитування показало, що більшість пацієнтів відчували себе нещасними. Проте в основному це було пов’язано не з гендерною ідентичністю, а зі ставленням оточуючих.

За словами Ріда, внесення змін до класифікатора “не зустріло заперечень з боку ВООЗ”. Це дає підстави вважати, що вони увійдуть у нове видання. Воно повинно бути затверджено в травні 2018 року.

Втім, трансгендерність не покине список повністю. Передбачається, що вона з’явиться в абсолютно новій категорії під назвою “Стани, пов’язані з сексуальним здоров’ям”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: