Трамп продовжує підігрівати конфронтацію після расистських висловлювань на адресу політикинь

Дата: 23 Липня 2019
A+ A- Підписатися
Ілхам Омар, Александрія Оказіо-Кортез, Рашида Таліб та Аянна Преслі

Президент США Дональд Трамп продовжує расистські атаки на політикинь від Демократичної партії.

Як повідомляє Deutsche Welle, після розпочатої конфронтації з чотирма конгресвумен американський президент висловив сумнів, що ці жінки здатні любити країну.

“Я не вірю, що чотири конгресвумен здатні любити нашу країну. Вони мають вибачитися перед Америкою (та Ізраїлем) за жахливі, сповнені ненависті речі, які вони сказали. Вони руйнують Демократичну партію. Це слабкі та небезпечні люди, яким ніколи не вдасться зруйнувати нашу велику Націю!” – написав 45-й президент на своїй сторінці у Twitter.

Опозиція засудила новий випад проти політикинь.

“Трамп гірший за расиста”, – прокоментувала сенаторка Корі Букер, яка хотіла б номінувати свою кандитатуру від партії демократів на посаду президента.

14 липня Дональд Трамп закликав Александрію Оказіо-Кортез, Рашиду Таліб, Айонну Преслі та Ілхану Омар “повернутися туди, звідки вони походять”, а також допомогти на повністю зруйнованих та інфікованих криміналітетом територіях навести лад.

Чотири конгресвумен мають громадянство США. У народженої в Нью-Йорку Оказіо-Кортез – пуерто-риканське походження. Рашида Таліб – донька палестинського емігранта, народилася в Детройті. Афроамериканка Аянна Преслі – в Чикаго. А Ілхан Омар – у Сомалі. У підлітковому віці політикиня отримала громадянство США.

17 липня під час заходу, присвяченому виборам, Дональд Трамп агітував проти чотирьох демократок. Він назвав їх “лівими ідеологинями”, які “хотіли б зруйнувати нашу конституцію”. Коли він назвав ім’я Омар, натовп почав вигукувати расистські висловлювання, а також скандував “Відправ її назад”. 

Спочатку Трамп віддистанціювався від скандувань, та згодом заступився за своїх прихильників, назвавши їх “неймовірними патріотами”

Deutsche Welle передає позицію політологів, які вважають, що атаками на політикинь республіканець Дональд Трамп хоче змобілізувати білих виборців на президентських виборах 2020 року. Водночас вони припускають, що через подібні випади президент ризикує посилити підтримку демократів. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: