Трамп підтримує відновлення тортур під час допиту

Дата: 26 Січня 2017
A+ A- Підписатися

Президент США Дональд Трамп впевнений у тому, що такий вид тортур, як імітація утоплення, є дієвим, та розглядатиме питання про відновлення даного виду тортур як методу допиту, якщо буде отримано схвальну рекомендацію від міністра оборони США Джеймса Меттіса та директора ЦРУ Майка Помпео.

Про це він заявив в інтерв’ю телеканалу ABC News, пише Європейська правда.

“В цьому питанні я покладатимусь на Помпео та Меттіса і мою команду. І якщо вони будуть проти, то тоді добре. Якщо підтримають, то я працюватиму в цьому напрямку. Я хочу робити все в межах того, що дозволено законом”, – сказав Трамп.

“Але чи думаю я, що це працює? Абсолютно, я гадаю, що це дієво”, – додав він.

Трамп пояснив, що важливо переглянути використання тортур – імітації утоплення – як метод допиту.

“Ми не граємо на рівних з ними”, – додав він.

“Коли вони (терористи. – ред.) відрубують голови нашим людям та іншим. Коли вони відрубують голови людям за те, що ті християни на Близькому Сході, коли бойовики ІДІЛ роблять те, що ніхто не чув ще з часів Середньовіччя, то чи впевнений я щодо методу тортур утопленням? Наскільки я розумію, ми повинні боротися з вогнем за допомогою вогню”, – сказав він.

Повідомляється, що під час президентської кампанії в 2016 році Трамп пообіцяв повернути використання тортур утопленням та інші методи допиту.

Водночас, практичні психологи міжнародного рівня заявляють, що використання тортур та катувань не дозволяє отримати достовірну та надійну інформацію, оскільки негативний вплив на психіку жертви призводить до порушень роботи пам’яті. Внаслідок цього, люди дають неправдиві свідчення або свідомо зводять на себе наклеп, аби якнайшвидше припинити страждання.

Про це психологи, які спеціалізуються на дослідженнях впливу катувань на мозок людини, розповіли на робочій нараді під головуванням Спеціального доповідача ‪ООН з питань тортур Хуана Мендеса, що проводилася 7-8 липня у Вашингтоні.

За свідченнями психологів, тортури негативно впливають на особистісну цілісність як жертви, так і правоохоронця, який їх застосовує.

Ефективною альтернативою катуванням є так зване “розслідувальне інтерв’ю” (investigative interviewing) – підхід до збору інформації, ефективність якого доведена 30-ти річним досвідом практичного застосування британськими поліцейськими, а також результатами численних досліджень.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: