Торік у Білорусі за нібито шпигунство та агентурну діяльність засудили щонайменше 13 українців

Дата: 29 Січня 2025
A+ A- Підписатися

Режим самопроголошеного Олександра Лукашенка в Білорусі утримує за ґратами щонайменше 13 громадян України, яких торік судили за політично мотивованими статтями. 

 Про це повідомляє правозахисний центр “Вясна”.

Ілюстраційне зображення

Незаконно затриманих українців обвинувачували в “шпигунстві”, “диверсії” та “агентурній діяльності” на користь українських спецслужб. 

У цьому списку: Сергій Бойко, Людмила Гончаренко, Михайло Столярчук, Дмитро Гудик, Павло Купрієнко, Андрій Шмай, Наталія Захаренко, Артем Маковей, Сергій і Павло Кабарчуки, Микола Швець, Іван Лихолат, В’ячеслав Бородій.

Українська влада змогла визволити з білоруських колоній п’ятьох цивільних, захоплених та ув’язнених. У червні 2024 року на свободу вийшли Захаренко, Купрієнко, Гончаренко, Швець і Катерина Брюханова, яку затримали за “екстремістську діяльність” ще у 2023 році.

Наприкінці квітня 2024 року в Білорусі вийшов пропагандистський фільм “Діти на прицілі. Завербовані ворогом”, де повідомили про затримання семи підлітків за “співпрацю з українськими спецслужбами“. У фільмі розповіли, що шість підлітків нібито об’єдналися в “анархістський осередок “чорні солов’ї“, який “під керівництвом Національної визвольної армії України” створила 16-річна громадянка України Марія Місюк.

Також у березні засудили до п’яти років позбавлення волі в колонії загального режиму Олександра Котовича. Йому інкримінували “образу президента Республіки Білорусь”, “створення екстремістського угруповання та участь у ньому”, “наклеп на президента РБ” та “розпалювання ворожнечі”.

Українця Юрія Бондаренка засудили за схожими обвинуваченнями до півтора року колонії в суді Бобруйського району та Бобруйська. А стоматолог з Гомеля В’ячеслав Негоденко відбуває покарання в новополоцькій колонії за нібито сприяння екстремістській діяльності та незаконний обіг наркотичних речовин.

Нагадаємо, що нещодавно правозахисники розповіли про роль білоруського режиму в пособництві та сприянні переміщенню українських дітей з тимчасово окупованих територій України до РФ і Білорусі. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter