Торгівля людьми в Україні залишається серйозною проблемою – Держдеп

Дата: 21 Червня 2019
A+ A- Підписатися

Незважаючи на активні зусилля уряду, Україна поки не відповідає мінімальним стандартам подолання проблеми торгівлі людьми.

Такої думки дійшли експерти Держдепу США у новому звіті, присвяченому торгівлі людьми. 

Зусилля українського уряду щодо подолання проблеми сучасного рабства в Держдепі охарактеризували як значні. Серед позитивних факторів: внесення законодавчих змін, які дозволили збільшити фінансування, необхідне для реалізації національного плану дій щодо протидії торгівлі людьми; розслідування випадків примусової праці; визнання жертв та навчання чиновників.

Водночас, на думку експертів, серед причин, які гальмують вирішення проблеми торгівлі людьми в Україні, є неефективне покарання судами винних у цих злочинах. Також ускладнює вирішення питання сучасного рабства й російська агресія. 

Наразі Україна перебуває на 49-й позиції зі 167 країн світу в рейтингу поширеності сучасного рабства. В умовах рабства живуть 301 тисяча людей у країні. Правозахисники неодноразово говорили, що українські суди не карають винних у торгівлі людьми ефективно. Такі люди зазвичай навіть не отримують тюремного строку за свої злочини.

Відомо, що найчастіше жертвами торгівлі людьми в Україні стають жінки, яких відправляють за кордон для надання сексуальних послуг, і чоловіки, які потрапляють у трудове рабство. 

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter