Тетяна Печончик стала Представником щодо становища ЗМІ та свободи вираження поглядів в Білорусі

Дата: 12 Листопада 2013
A+ A- Підписатися

Міжнародна спостережна місія (далі – Місія) Комітету міжнародного контролю за ситуацією з правами людини в Білорусі оголосила про призначення Представника щодо становища ЗМІ та свободи висловлювання думок. Ця нова посада була створена для того, щоб координувати роботу моніторингової групи місії з цієї теми, відповідати за формування рекомендацій до влади Республіки Білорусь та міжнародним міжурядовим організаціям та іншим акторам і домагатися системного поліпшення ситуації у сфері свободи вираження думок в країні. 

Рішенням Глави Місії Представником щодо становища ЗМІ та свободи висловлювання думок була призначена Тетяна Печончик, українська журналістка і активістка, що має 6-річний досвід роботи в галузі захисту і просування свободи ЗМІ та свободи вираження думок.

Тетяна Печончик є членом Міжнародної Федерації журналістів і активістом Незалежної медіа-профспілки Україн . З 2007 року координувала спеціальний проект «Права людини» в інформаційному агентстві УНІАН, а в 2012 році разом з колегами заснувала некомерційну організацію «Центр інформації про права людини», якою в даний момент керує. Центр займається питаннями свободи слова в Україні та безпеки журналістів, блогерів та медіа- активістів. Навколо нього також була сформована Журналістська мережа з прав людини, яка координує кампанії солідарності, освітні заходи та обмін інформацією.

29 жовтня, незадовго до призначення Представника Місії щодо становища ЗМІ, в Мінську відбулося затримання журналістів, які висвітлювали мирну акцію пам’яті жертв політичних репресій. Це в черговий раз продемонструвало наявність системних проблем зі свободою висловлювання думок в Білорусі і необхідність у додаткових зусиллях щодо їх вирішення.

Нагадаємо, що Місія у своїх заявах і аналітичних оглядах неодноразово нагадувала правоохоронним органам Білорусі про необхідність проведення чіткого розмежування між учасниками масових заходів та журналістами, які їх висвітлюють, і закликала до прийняття заходів із захисту журналістів та сприяння їм у здійсненні професійної діяльності.

«Ми постійно отримуємо тривожні сигнали стосовно роботи колег у Білорусі і хотіли б їм допомогти. Я готова збирати інформацію і глибше вивчати ситуацію зі свободою слова в Білорусі, а також всіляко просувати цю тематику у своїй країні та інших державах. Буду рада, якщо моя робота в якості Представника Місії допоможе хоч трохи поліпшити умови роботи журналістів у Білорусі і сприятиме просуванню свободи вираження думок в цій країні» , – заявила Т.Печончик.

Запрошуємо всіх зацікавлених висловити свою думку з приводу того, чим у першу чергу повинен займатися Представник Місії щодо становища ЗМІ та свободи висловлювання думок, заповнивши форму опитування на сайті Комітету міжнародного контролю за ситуацією з правами людини в Білорусі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: