Суспільство програє у боротьбі за доброчесну судову владу – думка

Дата: 06 Лютого 2017
A+ A- Підписатися

Люди, які мешкають поряд із суддями і бачать, як вони живуть, що роблять і як себе поводять, не повідомляють Громадській раді доброчесності та Вищій кваліфікаційній комісії суддів України (ВККС) про факти недоброчесності.

Таку думку висловив член ВККС Андрій Козлов під час міжнародної конференції у Києві “Безпека журналістів як обов’язкова умова для вільних ЗМІ: свобода слова і громадський порядок”.

“Можливо, суддя користується шикарним будинком, а його немає в реєстрі. Або якщо суддя живе у будинку, та сам він не зареєстрований на суддю. Але це знають люди на місцях”, – каже Андрій Козлов, додаючи, що із самого початку натхненники судової реформи великі сподівання покладали на активний запал громадськості в очищенні судової влади.

“Зараз це величезна проблема. У ВККС працюють 16 людей. У нас 32 ока і ми не можемо бачити все про усіх в Україні суддів. Я вже не кажу про науковців та адвокатів, яким зараз також відкрито доступ до Верховного Суду”, – цитує учасника ВККС кореспондент Центру інформації про права людини.

Андрій Козлов наголошує на гарній фаховості недоброчесних кандидатів до судової влади.

“Три роки з моменту Революції Гідності не означає, що треба зупинитись. Бо той, хто зараз зупиняється на цьому шляху, програє. А ось ті, кого б ми не хотіли бачити у цих структурах, дуже методичні, ретельні, гарно підковані профі, і вони не зупиняються”, – каже він, закликаючи громадськість до активності.

“Якщо ви бачите, що певний суддя проходитиме оцінювання, то надавайте обґрунтовану та достовірну інформацію про нього. У нас в комісії є спеціальна електронна адреса для цього. Надайте інформацію Громадській раді доброчесності, яку спеціально створили для сприяння кваліфоцінювання. Якщо рада дає на суддю негативний висновок, то кваліфкомісія у складі 11-ох із 16-ти членів визначається із здатністю такого судді здійснювати правосуддя”, – пояснює Андрій Козлов.

Нагадаємо, раніше рух “Чесно” назвав одіозних кандидатів на посади суддів Верховного Суду із Вищого господарського суду України (ВГСУ), із Вищого адміністративного суду, Верховного суду України, а також із Вищого спеціалізованого суду України.

Рух також закликає надсилати будь-яку інформацію, яка б свідчила про недоброчесність конкурсантів, за спеціальною формою “Чесно” https://goo.gl/Z9Nd0L, або надіславши електронного листа Громадській раді доброчесності – info.grd.ua@gmail.com

З повним списком кандидатів на посаду судді Верховного Суду можна ознайомитись за цим посиланням

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: