Сумські депутати просять РНБО захистити українців від ЛГБТ

Дата: 31 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

У Сумах депутати звернулися до президента, Кабміну, парламентарів та РНБО з проханням захистити інститут сім’ї, не допустити легалізації цивільних партнерств і руйнування моральності українців.

Рішення про підтримку звернення опублікували на сайті Сумської міської ради.

Депутатів у місті особливо непокоять плани змінити статтю 51 Конституції та вилучити звідти слова “чоловік” і “жінка”, а також затверджений у листопаді 2015 року “План реалізації національної стратегії у сфері прав людини до 2020 року”. Пункти про заборону дискримінації на ґрунті сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності, а також зміни в процедурі корекції статі депутати називають загрозою національній безпеці.

“Положення плану дій можуть загрожувати національній безпеці, адже спотворять моральні цінності молодого покоління, нівелюватимуть інститут сім’ї, зменшать кількість нових подружжів, руйнуватимуть засади українського суспільства, підриватимуть народжуваність та провокуватимуть загострення демографічної кризи”, – вважають вони.

Також у своєму зверненні депутати згадали введення до Кодексу законів про працю термінів “ґендерна ідентичність” та “сексуальна орієнтація”, що, як вони вважають, дискримінує релігійних людей, а також “наполегливі спроби ратифікації Стамбульської конвенції” – документа, який спрямований на запобігання домашньому насильству та насильству проти жінок і дівчат. Виправдати нератифікацію конвенції сумські депутати намагаються тим, що навели список країн, які досі не зробили цього, а також аргументом, що “США… часто підписували, але не визнавали міжнародні угоди”.

Це не перше звернення депутатів у Сумах, яке спрямоване проти ЛГБТ. У квітні вони просили Кабмін та Верховну Раду захистити “традиційні сімейні цінності” в Україні та вилучити з Трудового кодексу та інших документів чи проектів законів будь-яке згадування про “сексуальну орієнтацію” та “ґендерну ідентичність”. Активісти неодноразово підкреслювали, що подібні ініціативи депутатів порушують права людини.

Не можна заборонити людині жити та існувати. А саме це намагаються зробити такі ініціативи. Якщо, наприклад, заборонити пропаганду гетеросексуальності, то це означатиме, що люди не зможуть виходити на вулиці, ходити до магазинів, кафе, кіно, створювати сім’ї та любити одне одного. Це нам здається абсурдним, але чомусь не абсурдно щодо гомосексуальних людей. Чомусь ми забуваємо, що єдина різниця між гомо- та гетеросім’ями – це статеві ознаки, але ж не за статеві ознаки ми любимо людей, і живемо разом з людиною, а не зі статевими ознаками. Депутатам я бажаю вчитися та ще раз вчитися: можливо, комусь це допоможе перейти з рівня часів середньовіччя до сучасності“, – стверджує голова громадської ЛГБТ-організації “Інсайт” Олена Шевченко.

Українські депутати в регіонах часто звертаються до президента та влади України з різними проханнями, востаннє, наприклад, вони пропонували замінити ґендерну експертизу підручників патріотичною. Таким чином вони намагалися підтримати деканку педуніверситету Ганну Турчинову, яка вважає, що ЛГБТ-люди “потребують нової крові та плоті” українських дітей.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter