Сумська облрада просить владу прибрати “антинаукову сексуальну орієнтацію” з законів

Дата: 30 Квітня 2018
A+ A- Підписатися

Сумська обласна рада просить президента, Кабмін та Верховну Ради захистити “традиційні сімейні цінності” в Україні та вилучити з Трудового кодексу та інших документів чи проектів законів будь-яке згадування про “сексуальну орієнтацію” та “ґендерну ідентичність”.

“За” таке звернення 27 квітня на сесії проголосували 46 з 58 депутатів облради.

Чиновники кажуть, що незадоволені анонсованими у Національній стратегії у сфері прав людини змінами до статті 51 Конституції України, яка наразі визначає шлюб як угоду між жінкою і чоловіком. 

“У запропонованих змінах пропонується записати: “Право на шлюб, створення сім’ї гарантується законом. Кожен з подружжя має рівні права і обов’язки у шлюбі і сім’ї”. Робоча група пропонує вилучити слова “чоловік” та “жінка”. У такий спосіб здійснюється спроба закласти конституційну основу для легалізації одностатевих цивільних партнерств і так званих “шлюбів”, – йдеться у зверненні.

Окрім норми про цивільні партнерства, депутати закликали вилучити з Трудового кодексу та інших документів чи проектів законів будь-яке згадування про “сексуальну орієнтацію” та “ґендерну ідентичність”. Ці поняття у Сумській облраді вважають “антинауковими та ідеологічно заангажованими”.

Наостанок місцеві обранці просять ухвалити в Україні закон “Про заборону пропаганди гомосексуалізму”, до якої вони віднесли прайди та фестивалі квір-культури.

Нагадаємо, що в листопаді 2015 року уряд затвердив “План дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року”. Цей документ є дорожньою картою для адаптування українського законодавства до стандартів Європейського Союзу.

За останні роки в різних частинах України обласні та міські адміністрації ухвалили низку звернень, де просять українську владу захистити “традиційні сімейні цінності”. Раніше з подібним зверненням виступила Івано-Франківська міська рада.

Тоді голова громадської ЛГБТ-організації “Інсайт” Олена Шевченко заявила, що автори ініціативи не мають жодного уявлення про права людини. А директорка правозахисної організації “Amnesty International Україна” Оксана Покальчук розказала, що бачить у таких ініціативах продовження загрозливих тенденцій, спрямованих на контроль громадських думок та обмеження свобод з боку влади.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter