Суддям радять звертатися до омбудсмена у справах про дискримінацію

Дата: 06 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Вищий спеціалізований суд України спрямував до судів нижчого рівня лист “Щодо необхідності отримання судами висновків Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у справах про дискримінацію”.

Як зазначено у повідомленні на офіційному сайті Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, моніторинг судових процесів, проведений омбудсменом у 2014 році, засвідчив, що судді майже не користалися можливістю при розгляді справ про дискримінацію звертатися за висновками до Уповноваженого як до державного органу, що згідно законодавства здійснює контроль за дотриманням принципу недискримінації.

Більше того, деякі судді відмовляють у задоволенні клопотань сторін про направлення таких звернень до Уповноваженого. Вони аргументують це тим, що ані цивільно-процесуальним законодавством, ані законодавством про запобігання та протидію дискримінації не передбачено, що таке звернення для суду є обов’язковим.

14 січня 2015 року омбудсмен Валерія Лутковська звернулася листом до Голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, у якому наголосила, що такі висновки важливі для належної протидії дискримінації. Вона запропонувала надати відповідні роз’яснення судам нижчого рівня.

За результатами розгляду листа омбудсмена було підготовлено та 16 лютого 2015 року надіслано апеляційним судам областей, міст Києва та Севастополя, Апеляційному суду Автономної Республіки Крим лист “Щодо необхідності отримання судами висновків Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у справах про дискримінацію”.

У листі зазначено, що суддям доцільно звертатися до Уповноваженого з прав людини для отримання висновку у справах про дискримінацію за наявності ознак дискримінації в розумінні п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України “Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні”.

Уповноважений також наголосила на необхідності дотримання процесуальних вимог щодо перенесення тягаря доказування на відповідача та звільнення від сплати судового збору у справах, пов’язаних із дискримінацією. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: