Суд визнав бездіяльність харківської міліції під час протестів

Дата: 19 Лютого 2015
A+ A- Підписатися

Апеляційний адміністративний суд Харківської області визнав лише бездіяльність Харківського міського управління внутрішніх справ, скасувавши рішення суду першої інстанції по всіх інших вимогах.

Як повідомляє сайт Харківської правозахисної групи, 18 лютого 2015 року Харківський апеляційний адміністративний суд виніс ухвалу по адміністративній справі за позовом 8 харків’ян стосовно подій, які відбувалися в період з 20 травня по 4 червня 2010 року при будівництві автодороги в районі Парку культури та відпочинку ім. Горького у Харкові.

Нагадаємо, 20 травня 2010 року почалося масове вирубування дерев у парку для будівництва дороги, готельного комплексу та апартаментів, чому намагалися перешкодити активісти-екологи та небайдужі мешканці міста. Сотні людей щодня приходили на місце вирубування, яке відбувалося без погодження з місцевою громадою, щоб висловити свій протест та дізнатися про правові підстави таких дій. Під час цієї мирної протестної акції у період з 20 травня по 6 червня на активістів нападали особи, які були одягнені в чорну уніформу та мали на одязі бейджики з надписом “Муніципальна охорона”, а також особи, що були вдягнені в помаранчеві жилетки дорожніх будівельників. Міліція впродовж цих днів не реагувала на звернення протестувальників і не намагалася припинити ці напади.

Юристи Харківської правозахисної групи, які представляли інтереси позивачів, просили суд визнати незаконною дії та бездіяльність міліціонерів, які не перешкоджали порушенню прав позивачів та інших учасників протесту з боку так званої “муніципальної охорони” та осіб у жилетках будівельників, а також визнати факт, що позивачі понесли моральну шкоду, яку вони символічно оцінили у 1 тисячу гривень кожен“, – зазначено на сайті ХПГ.

10 листопада 2014 року Адміністративний окружний суд Харкова визнав як дії, так і бездіяльність Міського управління внутрішніх справ незаконним, відмовивши позивачам у задоволенні їх інших вимог. На це рішення було подано апеляцію.

18 лютого 2015 року Апеляційний адміністративний суд Харківської області дійшов до висновку про те, що мала місце лише бездіяльність Харківського міського управління внутрішніх справ, скасувавши рішення суду першої інстанції по всіх інших вимогах.

Юристи ХПГ сподіваються, що це рішення стане передвісником інших судових рішень, які дадуть належну правову оцінку діям або бездіяльності силових структур при проведенні мирних акцій.

Нагадаємо, згідно з результатами дослідження, оприлюдненими на прес-конференції “Свобода мирних зібрань, протести та репресії у 2014 році: “батоги” та “пряники” від влади”, у 2014 році, як і у 2013-му, Харківська область є лідером з обмеження свободи зібрань та судових заборон свободи зібрань – 25 судових позовів (22,5% від загальної кількості), всі задоволено.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: