Суд в Азербайджані звільнив журналістку Хадіджу Ісмаїлову

Дата: 25 Травня 2016
A+ A- Підписатися

Верховний суд Азербайджану ухвалив рішення про заміну реального терміну ув’язнення для журналістки Хадіджи Ісмаїлової на умовний.

Про це повідомляє ВВС Україна. 

У вересні 2015 року Хадіджа Ісмаїлова, яка займалася розслідуванням корупції серед високопосадовців Азербайджану, була засуджена на 7,5 років позбавлення волі.

Хадіджа вже провела 1,5 роки у в’язниці. Тепер їй призначили 3,5 роки умовного терміну, а також дворічну заборону на професійну діяльність, додає Мережа Будинків прав людини.

“Ми закликаємо владу Азербайджану повністю відновити права Ісмаїлової Хадіджи і надати їй можливість працювати. Вона ніколи не мала бути в тюрмі. Більш того, азербайджанська влада повинна припинити репресії проти журналістів і правозахисників, а також створювати умови для незалежних ЗМІ і громадянського суспільства, щоб працювати в країні”, – заявила регіональна менеджерка Мережі Будинків прав людини Енн Тусвік Бонд.

Хадіджу Ісмаїлову визнали винною в ухиленні від сплати податків, розкраданнях, незаконній підприємницькій діяльності та зловживанні службовим становищем.

Міжнародні правозахисні організації визнали процес над Ісмаїловою політично мотивованим.

Представники Ради Європи, ОБСЄ, ООН, ПАРЄ, а також США і Великої Британії вимагали звільнити журналістку.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: